Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē pieminēs 1991. gada barikāžu laiku

2023. gada 20. janvārī Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā pieminēs 1991. gada Barikāžu laiku, informē Dobeles pilsētas kultūras nama producente Linda Čerpinska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūsu barikāžu laiks šodien jau ir mitoloģizēts, bet 1991. gada janvārī tautas vienotības un gara spēka atmodas realitāte. Latvijas un visas Baltijas tautu griba pasaulē liecināja, ka Eiropā sevi piesaka trīs civilizētas tautas, kuras prasa atzīt savas tiesības. Kas bija šis fenomens? Romantiska aizrautība, liktenis nolemtība, Dieva dāvana vai likumsakarība?

Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā, no pulksten 16.00 iedegs Barikāžu laika atceres simbolu – ugunskuru. Tiks iedegti vairāki ugunskuri, pie kuriem atnācēji varēs uzkavēties un iepazīties ar vēstures notikumiem caur Jura Podnieka filmu studijas dokumentālo filmu “Mūsu barikāžu laiks” (2001.g., režisore Antra Cilinska un Raitis Valters). Filmā būs redzami un dzirdami politiķa, diplomāta, žurnālista, un pašu barikāžu sargu – dalībnieku stāstījumi par tā laika notikumiem, kā viņi tos redzēja un piedzīvoja.

Filma tiks rādīta laikā no pulksten 16.00 līdz pulksten 18.00, uz lielā ekrāna. Filmas rādīšanas laiki – pulksten 16.00, 16.30, 17.00 un 17.30. Brīdinām, ka filmā, īslaicīgi, būs redzami nepatīkami kadri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notikums var tikt filmēts un/vai fotografēts, un materiāls var tikt izmantots publicitātes vajadzībām.

Notikumu organizē Dobeles pilsētas kultūras nams un atbalsta Dobeles novada pašvaldība.

Foto: publicitātes

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.