Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobele rīb dejā

Piektdien, 24. maijā, Dobelē aizvadīts tautas deju festivāls “Latvju bērni danci veda”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no pulksten 11 tika dejots Pļavas ielas terasē un  Dobeles Ceriņu dārzā, turpinot to darīt laukumos pie Dobeles kultūras nama un Dobeles novada pašvaldības ēkas. Tāpat notika dažādas radošās aktivitātes bērniem.

Savukārt ielu koncertiem sekoja tradicionālais svētku gājiens, kas noslēdzās Ķestermeža estrādē, kur visus priecēja lieluzvedums “ Solis plaukst. Deja zied”.

Lieluzveduma režisors – Kristaps Gustavs Kiršteins, programmas vadītājs – grupas “Citi zēni” solists Jānis Pētersons. Lieluzvedumā tika iekļauts arī deju kolektīvu virsvadītāja Arvila Novika sagatavotais koncertuzvedums “Linu ceļš” Dobeles novada 19 deju kolektīvu sniegumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šogad jau 25. reizi Latvijā notiek šis vērienīgais tautas deju festivāls, un man ir īpašs gandarījums, ka šoreiz tieši burvīgajā ceriņu ziedēšanas laikā mums ir ticis gods uzņemt Dobelē tik daudz mazo dejotāju. Dobeles novadā dejai ir īpaša nozīme – šajā festivālā piedalās 24 mūsu novada deju kolektīvi, turklāt šogad, atšķirībā no 2007. gada, kad šeit festivāls notika pirmo reizi, dejotāju ir divas reizes vairāk,” uzrunājot lielo dejotāju pulku un skatītājus, piektdienas vakarā, Ķestermežā, teica Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis.

Tautas deju festivālam “Latvju bērni danci veda” Dobelē pieteikti bija 3856 dejotāji no 104 deju kolektīviem, kas pārstāvēja 19 novadus, tostarp, Dobeles novadu, kā arī Rīgas, Daugavpils, Jelgavas un Jūrmalas valstspilsētas. Šajā gadā jau divdesmit piekto tautas deju festivālu “Latvju bērni danci veda” uzņēma divas pilsētas – 24. maijā Dobele un 25. maijā Ventspils. Pasākums ir viens no XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku starpsvētkiem, ko sadarbībā ar abām pašvaldībām rīko Valsts izglītības satura centrs.

Foto: Kaspars Krauze un Nadežda Čerpaka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.