Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē sākas Baltijas valstu ķīmijas 29. olimpiāde

Dobelē šodien norisinās Baltijas valstu ķīmijas 29.olimpiāde, aģentūru LETA informēja Valsts izglītības satura centra pārstāve Laura Šīraka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Olimpiādē piedalās 20 skolēni no visām trīs Baltijas valstīm  – seši skolēni no Lietuvas, seši no Igaunijas, savukārt astoņi dalībnieki no Latvijas. 

Dalībnieki olimpiādē piedalās individuāli.

Atklāšanas dienā skolēniem būs nepieciešams veikt unikālus un atjautīgus eksperimentus, savukārt otrajā pasākuma dienā dalībniekus sagaida ķīmijas teorētisko zināšanu pārbaude testa veidā, kas pārbaudīs skolēnu spēju risināt dažādus uzdevumus. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli olimpiādes norisei katras dalībvalsts skolēnu mentori sniegs atbalstu uzdevumu tulkošanā un labošanā, kā arī kopīgi dosies dažādās ekskursijās un rūpēsies par dalībnieku savstarpējo kontaktu veidošanu.

Olimpiādes noslēguma ceremonija un rezultātu paziņošana norisināsies 21. aprīlī plkst.12 Dobeles Valsts ģimnāzijā, kur tiks apbalvoti tie skolēni, kas guvuši augstākos sasniegumus, kā arī ikviens olimpiādes dalībnieks un mentors par ieguldījumu pasākuma norisē.

Noslēdzoties olimpiādei, tiks noskaidroti arī tie skolēni, kas šogad pārstāvēs Latviju starptautiskajā ķīmijas olimpiādē (IChO).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baltijas valstu ķīmijas 29. olimpiādi organizē Valsts izglītības satura centrs.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.