Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelē un Krimūnu ciemā siltumenerģijas tarifs celsies par teju 19%

No šodienas Dobelē un Krimūnu ciemā siltumenerģijas tarifs būs 53,37 eiro par megavatstundu (MWh), informēja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar tarifu, kas ir bijis spēkā līdz šim, Dobelē un Krimūnu ciemā jaunais tarifs būs par 18,6% lielāks.

SPRK skaidro, ka pēdējo reizi siltumenerģijas tarifā iekļautās izmaksas tika pārskatītas pirms 14 gadiem, tarifu apstiprinot Jelgavas reģionālajam sabiedrisko pakalpojumu regulatoram. Līdz ar to jaunajā tarifā ir būtiski mainījušās gan iepirktās siltumenerģijas izmaksas, gan apjomi, kā arī citas izmaksu pozīcijas, kas ietekmējušas tarifa apmēru.

Siltumenerģiju SIA “Dobeles enerģija” saražo pati, izmantojot gan dabasgāzi, gan atjaunojamos resursus – koksnes granulas -, kā arī daļu siltumenerģijas iepērk no citiem siltumenerģijas ražotājiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salīdzinot ar 2021.gada faktiskajām izmaksām, lielāko izmaksu pieaugumu tarifā rada iepirktās siltumenerģijas un kurināmā izmaksas, kas tarifā palielinājušās par 60,4%, kamēr komersanta peļņa samazinājusies par 37,8%.

Līdz ar jaunā tarifa apstiprināšanu SPRK izdeva atļauju “Dobeles enerģijai” pašai noteikt siltumenerģijas tarifus. Tas nozīmē, ka kurināmā vai iepirktās siltumenerģijas izmaksu izmaiņu gadījumā komersantam būs iespēja savlaicīgāk reaģēt un noteikt tarifus, kas atbilst ekonomiski pamatotām izmaksām. 

Savukārt gadījumā, ja šo izmaiņu rezultātā tarifs samazinās, komersantiem ir pienākums noteikt lietotājiem zemāku tarifu. Turklāt lēmums uzliek pienākumu komersantam iesniegt arī informāciju SPRK par jaunajiem kurināmā piegādes līgumiem un kurināmā cenas izmaiņām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SPRK skaidro, ka dabasgāzes cena biržā jeb dabasgāzes importa cena ietekmē dabasgāzes tirdzniecības gala cenu. Eiropas biržu cenu indeksus parasti izmanto dabasgāzes cenas referencei, slēdzot piegādes līgumus dabasgāzes importam Latvijā. Šāda dabasgāzes izcenošana ir ierasta prakse arī gāzes piegādēm mazumtirgū, piemēram, iegādājoties dabasgāzi siltumenerģijas ražošanai.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.