Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles atbrīvošanas piemineklim – 82

21. septembrī, veidojot ziedu paklāju, atzīmēs Dobeles atbrīvošanas pieminekļa 82. gadadienu un pieminekļa atjaunošanas 26. gadadienu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles atbrīvošanas piemineklis ir brīvības un atmodas simbols Dobelei. Piemiņa par tiem, kuri cīnījās par Latvijas neatkarību un atgādinājums par notikumiem, kas norisinājās Latvijas trešās atmodas laikā.

Dobeles pilsētas kultūras nams aicina ikvienu Dobeles novada iedzīvotāju turpināt tradīciju ar ziedu nolikšanu pie Dobeles atbrīvošanas pieminekļa. Iedzīvotāji aicināti sagatavot savus mīļākos ziedus un tikties kopīgā ziedu ceļa veidošanā. Ziedu paklāja veidošanā aicina piedalīties visas dienas garumā.

Pirmo reizi Kārļa Zemdegas piemineklis tika atklāts 1940. gada 9. jūnijā tagadējo Dobeles Brāļu kapu atrašanās vietā, bet otrreizēji piemineklis tika atklāts pēc tēlnieka sākotnējās ieceres, ko realizēja un pieminekli atjaunoja tēlniece Inta Berga un akmeņkalis Libērijs Peļņa. Atjaunoto pieminekli atklāja 1996. gada 21. septembrī Tērvetes un Liepājas šoseju sazarojumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizē Dobeles pilsētas kultūras nams un atbalsta Dobeles novada pašvaldība.

Notikums var tikt filmēts un/vai fotografēts un materiāls var tikt izmantots publicitātes vajadzībām.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.