Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novadā jaundzimušajiem bērniem pašvaldība dāvā saktas

Dobeles novada jaundzimušajiem bērniem pašvaldība dāvā bronzas stūra saktas, kas ietvertas novada ģerbonī, informē pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības dāvā bronzas stūra saktas bērniem, kuri novadā dzimuši 2021.gadā un ir tur arī deklarēti. Pašvaldības vadība vēlējusies, lai dāvanā būtu ietverts īpašs vēstījums, tāpēc tiek dāvināta šī sakta, kas ietverta arī novada ģerbonī. Šādā veidā nākamajām paaudzēm tiek nodots īpašs vēstījums – lai senču spēks vienmēr ir līdzās, klāsta novada pašvaldības pārstāve Gita Šēfere-Šteinberga.

Šī īpašās formas sakta ir raksturīga tieši Dobeles novadam, tādu valkāja šīs puses ļaudis jau 15.-16.gadsimtā. To pierāda arī arheoloģiskajos izrakumos atrastās saktas. Senkapos, apbedījumos tādas atrastas samērā lielā skaitā, kas liecina, ka tās bijušas lielā cieņā Dobelē, Bikstos, Bēnē un citviet. Pārskatot pieejamo vēsturisko informāciju un pētījumu analīzi par Latvijā atrastajām saktām, tieši šīs stūra saktas visvairāk atrastas Dobeles novadā. Saktu paraugi no arheoloģiskajiem izrakumiem atrodas arī Dobeles novada muzejā. 

Savukārt saktā ieliktais ornaments ir to izgatavotāja metālmākslinieka Dāvja Ieviņa improvizācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles novadā šogad aizsākta jauna tradīcija – mazuļu godināšana jeb simboliska bērniņu uzņemšana mazo novadnieku pulkā. Mazuļu godināšanas pasākumi jūlijā norisinājās Aucē un Tērvetē, bet oktobra sākumā – Dobelē.

Foto: dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.