Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novadā meklē veidus, kā strādāt saimnieciski izdevīgāk; veidos pagastu apvienības

Lai esošajā ierobežotajā  finansiālajā situācijā Dobeles novada pašvaldība spētu kvalitatīvi un augstvērtīgi saimniekot savā teritorijā, tiek plānots veidot pagastu apvienības, tādā veidā efektīvāk izmantojot resursus un līdzekļus, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skaidrojot iecerētās pārmaiņas tikšanās reizē ar Penkules pagasta iedzīvotājiem, Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis atzina: “Jāsaprot, ka nauda ir tik, cik tā ir. Var jau pavadīt laiku vaimanājot par  to, ka tās trūkst, bet var arī likt galvas kopā un mēģināt izdomāt, kā turpmāk efektīvi saimniekot ar esošajiem finanšu līdzekļiem.” Priekšsēdētājs  arī atgādina, ka  gads ir pagājis, lai iedarbinātu dzīvē jaunā novada pašvaldības struktūru, sakārtojot pašvaldības normatīvo bāzi, lai pamazām  veiksmīgi iestrādātos visas iestādes un pašvaldības administrācija, tomēr visu laiku turpinot domāt, ko vēl var uzlabot, lai strādātu vēl kvalitatīvāk un efektīvāk.

Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks norāda: “Pašlaik tiek diskutēts par sešu pagastu apvienību modeli.”

Pašvaldībā akcentē, ka katras jaunizveidotās pagastu apvienības modelis tiek analizēts atsevišķi, neuzspiežot konkrētu, vienādu visiem, darbības šablonu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katrā pagastā darbojas cilvēki ar pieredzi saimniekošanai konkrētajā teritorijā un tieši tāpēc katram pagasta pārvaldes vadītājam ir iespēja nākt klajā ar saviem ierosinājumiem, lai kopā strādājot un domājot mēs radītu vislabāko modeli, kas ļautu novada pašvaldību saimnieciski pārvaldīt gan ekonomiski saprātīgi, gan kvalitatīvi,” secina A.Vilks

Pašvaldībā izvērtēts, ka ir lietas, kuras saimnieciskajā darbībā noteikti var uzlabot gan mūsu novada abās pilsētās Dobelē un Aucē, gan pagastos. Piemēram, pilsētās sētnieku darbs – līdz šim Dobelē tika algoti sētnieki, kuri katrs tīrīja konkrētu teritoriju un pat, ja kādā laika periodā teritorija nebija jātīra, saņēma konstantu algu. Ja pilsētas vajadzībām iegādātos tehniku, kas šīs ielas var tīrīt daudz jaudīgāk nekā cilvēks, kā arī vairāk akcentētos uz brigāžu darbu, nevis uz vienam cilvēkam iedalītu teritoriju, varētu būtiski ieekonomēt finanšu līdzekļus. Līdzīgi ir ar Auci.

Tāpat pašlaik pagastu pārvaldniekiem ir ļoti dažādas slodzes. “Mēs saredzam, ka šeit var izlīdzināt slodzes, veidojot pagastu apvienības. Bet jāuzsver, ka tas attiecas tikai un vienīgi uz saimniecisko darbību. Neviens pagasts netiek likvidēts, apvienojot ar kādu citu. Penkules pamatskola kā bija Penkules pamatskola, tā būs. Nekas nemainīsies. Tāpat Tautas nams, vai jebkas cits. Runa tiešām ir tikai par saimniecisko darbību. Jāsaprot, ka mums ir jādomā, kā ar pieejamajiem naudas resursiem izdzīvotu pēc iespējas labāk. Uzskatām, ka  jāveido triju, četru pagastu apvienības ar pārvaldnieku un vietnieku, tas vienlaikus ļaus samazināt arī pārvaldnieku skaitu. Ir vēl gana plašas iespējas, kā uzlabot finansiālo  līdzekļu sadalījumu pagastos, piemēram, racionālāk izmantojot sabiedrisko darbu veicēju iesaisti un sadarbību ar pašvaldības iestādēm , veidojot darbinieku noslodzi. Katras pagastu apvienības  situācija ir jāskata un jārisina atsevišķi, kopīgi meklējot labāko un finansiāli izdevīgāko risinājumu, vienlaicīgi nodrošinot maksimālo pakalpojumu kvalitāti iedzīvotājiem,” atzīst I.Gorskis

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.