Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novada muzejā atklāj “Modini, mudini, mierini”

“Modini, mudini, mierini” ir Dobeles novada muzejā jaunatklātās izstādes nosaukums, kas atspoguļo uzrakstu uz Dobeles Evaņģēliski luteriskās baznīcas 1927. gadā uzstādītā zvana. Izstāde “Modini, mudini, mierini” veltīta luterāņu baznīcām Dobeles novadā un kopš trešdienas ir atvērta apmeklētājiem, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes atklāšanu pieskaņoti tās tematikai uzsāka ērģelniece Ingrīda Petrauska, viņas pašas vārdiem sakot – “Dievam par godu un cilvēkiem priekš sirds” ar Baha kantāti un vēl dažiem svinīgiem baznīcas skaņdarbiem.

“Ekspozīciju veidojām visu iepriekšējo gadu. Un šeit skatāmi 13 baznīcu stāsti gan ar laimīgām, gan ne tik labām beigām,” atklāšanā teica Dobeles novada muzeja vadītāja Baiba Golubeva, īpaši uzsverot izstādes galvenās veidotājas muzeja vēsturnieces Undīnes Krūzes apjomīgo darbu pie izstādes materiāla vākšanas. Izstādes dizainu veidoja Dobeles novada pašvaldības Būvvaldes vides dizainere Liene Laurinoviča.

Savus apsveikuma vārdus izstādes atklāšanā teica arī prāvests Oskars Laugalis un citi viesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā izstādē apskatītas gan funkcionējošas, gan tās baznīcas, kas nu jau ir dažādā drupu stāvoklī. Tā pat kā citur, arī Dobeles novada dievnamiem gan abās pilsētās, gan katrā pagastā nav tikai reliģiska nozīme, bieži vien tie ir katras vietas spilgtākie vēstures liecinieki. Tie ir oāzes, kas sevī glabā skaistus sakrālās mākslas paraugus, bet pašu ēku apveidi mums atgādina par arhitektu, namdaru, amatnieku prasmēm un sasniegumiem vai piedzīvotajām grūtībām.

Foto: Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.