Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novadā paaugstināto NĪN likmi ekspluatācijā laikus nenodotām būvēm piemēros nekavējoties

Dobeles novadā paaugstināto nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) likmi ekspluatācijā laikus nenodotām būvēm piemēros nekavējoties, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2023.gada būves, kuru būvniecībā pārsniegts normatīvajos aktos noteiktais kopējais būvdarbu ilgums, apliks ar NĪN likmi 3% no lielākās – būvei piekritīgās zemes vai pašas būves – kadastrālās vērtības. Likmi piemēros ar nākamo mēnesi pēc būvniecības termiņa izbeigšanās līdz mēnesim, kad būs parakstīts akts par būves pieņemšanu ekspluatācijā.

Paaugstināta likme tiks piemērota gan par jau apzinātajiem objektiem, gan darba gaitā atbilstoši komisijas turpmāk iesniegtai informācijai, aģentūrai LETA pauda Dobeles novada pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks. Likmi piemēros pēc Dobeles novada pašvaldības Vidi degradējošo būvju komisijas pieņemta lēmuma. 

Saistošie noteikumi “Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Dobeles novadā” stājās spēkā 12.oktobrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši normatīvajiem aktiem, no šā gada 1.oktobra būvēm, kurām tiks pārsniegts maksimālais būvdarbu veikšanas ilgums, var piemērot paaugstinātu NĪN likmi 3% apmērā no zemes vai ēkas kadastrālās vērtības.

Astoņi gadi, kas ir maksimālais būvdarbu veikšanas termiņš līdz būvju nodošanai ekspluatācijā, tika noteikti 2014.gadā Būvniecības likumā un ar šo likumu saistītajos Ministru kabineta noteikumos “Vispārīgie būvnoteikumi”, lai veicinātu īpašumu sakārtošanu un novērstu situācijas, kad ekspluatācijā nenodotās ēkas īpašnieki jau izmanto.

Likums skar dzīvojamās mājas, saimniecības un vēl cita veida ēkas, kurām būvatļaujas izsniegtas pirms 2014.gada 1.oktobra un kurām nebija norādīts maksimālais būvdarbu veikšanas termiņš. Ja būvatļauja saņemta pēc 2014.gada 1.oktobra, tajā jau tika norādīts konkrēts objekta maksimālais būvdarbu termiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas nozīmē, ka visām būvdarbu stadijā esošajām ēkām, tostarp ēku pārbūvēm, noteikts vienots maksimālais termiņš, kad objekts ir jānodod ekspluatācijā – ne vēlāk kā astoņu gadu laikā, skaitot no atzīmes saņemšanas būvatļaujā par būvdarbu sākšanu. Savukārt būvēm, kurām veikts paredzētās darbības ietekmes uz vidi novērtējums, noteikts īsāks termiņš – pieci gadi.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.