Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novada pagastos turpina iemirdzēties eglītes

Svētku gaidās Dobeles novada pagastos turpina iedegties skaisti rotātas eglītes. Šonedēļ Ziemassvētku laikam izdekorētas iemirdzējās eglītes Bēnē, Bikstos, Zebrenē un Tērvetē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bēnē tradīcija iedegt eglīti pagasta centrā ir jau vairāk nekā 10 gadus, savulaik tā novietota laukumā un kalniņā pie autobusu pieturas, nu atrasta piemērotāka vieta, alejas sākumā, Jelgavas, Stacijas ielas krustojumā. Šogad tā cirsta Bēnes apkārtnes mežā, ir aptuveni septiņus metrus augsta. Rotāta ar baltām koka zvaigznēm, zvaniem, zelta bumbām, siltām, baltām lampiņām un lāstekām,  bet alejā šogad tiek iedegtas lampiņas Bēnes ģerboņa krāsās.

Arī  Zebrenē eglītes iedegšanas tradīcijas ir  senas – kociņš uz Ziemassvētkiem pagastā tiek rotāts jau  aptuveni 20 gadus. Sākumā egle katru gadu tika vesta un dekorēta pie vecās pagasta ēkas, centra parkā, bet nu jau 13. gadu eglīte tiek dekorēta pie bijušās pamatskolas ēkas. Pirms astoņiem gadiem tika iestādīta sudrabegle un pedējos četrus gadus dekorēta tiek dzīvā  eglīte, kas nu jau ir krietni izaugusi.  Eglīte tiek rotāta ar lampiņām un bumbiņām sarkanos un sudraba toņos. Nu jau vairākus gadus tiek noformēta arī teritorija ap egli. Šogad pagastā, no finiera plāksnēm izzāģējot formas, izgatavotas milzu piparkūkas, tās nokrāsotas un izdekorētas. Iepriekšējos gados  ka rotājumi bijušas  mājiņas un rūķi. Šogad vogad viena no mājiņām pārtapusi  par piparkūku namiņu.  Zebrenē gatavotās piparkūkas greznos arī Bikstu pagasta centru. Bikstos pagasta egle atrodas Bikstu ciema centrā. Ilgus, ilgus gadus tika rotāta varena egle pie daudzdzīvokļu mājas “Virši”, bet tagad savus dzīvi ir uzsākusi 2021.gadā stādīta neliela, 1,7 m gara sudrabegle. Lai eglei nebūtu vientuļi blakus ir uzstādīta aptuveni 3 m egle  un citas nelielas eglītes, kuras atceļojušas  no LVM  pēc jaunaudžu retināšanas. Eglītes greznotas ar tradicionāliem rotājumiem, lentītēm, virtenēm, bet blakus ir izvietoti pašu veidoti dekori.  

Bikstos eglītes iedegšanas pasākuma tradīcija ir vairāk nekā 10 gadus veca. Bikstu pagastā pirmos gadus eglīte tika pušķota pie pagasta pārvaldes, bet vēlākos gadus centrā pie daudzdzīvokļu mājām. Tur auga liela dzīvā egle, tā tad arī tika pušķota. Taču tā bija gana liela, lai to pašu spēkiem izdekorētu, tādēļ tika iestādīta jauna eglīte. Tiesa gan mazā meža princese vēl ir pārāk maza, lai būtu labi pamanāma, tadēļ tai blakus tiek likta lielāka cirstā eglīte. Dekorētas tiek abas. Protams, ka laukos egles nav ne tuvu greznotas tik bagātīgi, ka pilsētu egles,  dekorācijas tiek gatavotas pašu spēkiem un iespējām. Šogad teritorija ap eglitēm tika greznota ar zebreneču “ceptajām” milzu piparkūkām un Bikstu sporta darba organizatores gatavotajiem dekoriem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Eglīte šonedēļ iedegta arī Tērvetē. Tērvetes svētku egli sagādājuši “Latvijas valsts meži” mežziņa Gunta Dudes vadībā. Astoņus metrus augstā egle ir  pašu uzstādīta un izrotāta. Tā vietējos iedzīvotājus un viesus priecēs Tērvetes vēsturiskajā centrā. Tajā iemirdzēsies 40 LED gaismas dekori – zvaigznes un rotaļīgas vāveres. Egles pakājē visus gaida īpaša dāvana – katram tikai jādodas paskatīties, kāda tieši! 

Kuplo pasākuma apmeklētāju skaitu priecēja īpašie “Pasaku nama” rūķi, bet galvenais notikums, egles iedegšana, tika uzticēta briedim Rūdolfam, kas ikvienam nodeva sirsnīgus sveicienus no Lapzemes. Savukārt Tērvetes kultūras nama kolektīvs bija parūpējušies par īpaši pārsteidzošām gaismas instalācijām, kurās iezaigojās Tērvetes vēsturiskais centrs, vēstot, ka Ziemassvētku laiks ir īsts brīnumu laiks. 

Jau no dienas vidus Tērvetes estrādē darbojās Ziemassvētku Mājražotāju un amatnieku tirdziņš, bet pēc egles iedegšanas ikvienam bija iespēja Tērvetē notiekošās gaismas spēles turpināt baudīt Latvijas Valsts mežu dabas parkā Tērvetē Gaismas svētkos rūķu pilsētā “Čiekurē”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.