Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novada pašvaldībā aizvadīta Viru – Nigulas pašvaldības pārstāvju draudzības vizīte

Aizvadītās nedēļas nogalē Dobeles novada Izglītības pārvaldē pieredzes apmaiņas vizītē bija ieradušies Igaunijas Republikas Viru – Nigulas pašvaldības pārstāvji un pašvaldībā esošo vispārizglītojošo un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu vadītāji, informē Dobeles novada Izglītības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vizīte aizsākās Dobeles novada domē, kur Guntis Safranovičs, Domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības, kultūras, sporta un sociālajā jomā, viesus sākotnēji iepazīstināja ar pašvaldību skaitļos un faktos, vienlaikus palepojoties ar ievērojamākajām vietām novadā, lielākajiem uzņēmējdarbības pārstāvjiem un iedzīvotāju iecienītākajām kultūras tradīcijām.

Stāstījumam sekoja informācija par Dobeles novada pašvaldības izglītības eko sistēmu jeb, vienkārši sakot, gudri veidotu izglītības tīklu, kurā sadarbojas visi, kas ir ieinteresēti izglītojamo izaugsmē. Lai gan abas pašvaldības teritorijas un iedzīvotāju skaita ziņā daudz neatšķiras, izglītības iestāžu skaits Viru – Nigulas pašvaldībā ir daudz mazskaitliskāks.

Vizītes turpinājumā Dobeles novada Izglītības nodaļas vadītāja Aija Didrihsone un nodaļas metodiķi kolēģus aicināja iepazīties ar līdz šim paveikto, turpmāk plānotajām iecerēm un iespējamiem izaicinājumiem Dobeles pilsētas izglītības iestādēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmsskolas izglītības iestādē “Spodrītis” kolēģiem bija iespēja iepazīties ar iestādes vērtībām un mācību procesā izmantotajām informācijas tehnoloģijām, savukārt Dobeles Mūzikas skola kolēģus pārsteidza ar savu vēsturisko stāstu, kas tik veiksmīgi savijies ar moderni izveidoto koncertzāli “Zinta”. Viru – Nigulas mūzikas skolas direktors mājup devās ar pārliecību, ka savus kolēģus ar nelielu koncertprogrammu viņš noteikti atvedīs uz Dobeles Mūzikas skolu.

Kolēģus no Igaunijas iepazīstinājām ar vērienīgo tehnoloģiju nodrošinājumu un darbošanās iespējām PIUAC OpenLab, kā arī ar atbalstu, ko centrs sniedz gan skolu jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Ciemiņi paviesojās Dobeles Valsts ģimnāzijas Dabaszinību mācību centrā, kur visi bija patīkami pārsteigti par piedāvātajām mācību aprīkojuma iespējām gan jauniešiem, gan pedagogiem. Pēc tam apciemojām Bēnes pamatskolu, lai kolēģus iepazīstinātu ar aizvadītajā vasarā notikušās reorganizācijas rezultātu – skolas ēkā vienuviet izvietoto vispārizglītojošo izglītības iestādi un profesionālās ievirzes izglītības iestādi. Vienlaikus Bēnes pamatskolā notika arī visplašākās domu apmaiņas par izglītības sistēmu, ar skolas darbību saistītajiem normatīvajiem aktiem, kopīgi pārrunājām arī mums tik aktuālo tēmu kā vērtēšanas sistēma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgriežoties pilsētā, durvis vērām Dobeles pilij, lai uzklausītu tās vēsturisko un atjaunotnes stāstu gida vadībā.

Vizīte noslēdzās Dobeles Amatviecības un vispārizglītojošajā vidusskolā, kur kolēģiem bija iespēja uzzināt profesionālās izglītības iestādes darba nianses un attīstības iespējas.

Foto: no Izglītības pārvaldes arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.