Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novada pašvaldībā cer, ka VUGD Auces posteņa darbības apturēšanai ir īslaicīga

Dobeles novada pašvaldībā cer, ka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Auces posteņa darbības apturēšanai ir īslaicīga, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar pašvaldībā saņemto informāciju no VUGD, Zemgales reģiona brigādes Auces posteņa darbība tiks apturēta īslaicīgi tikai no piektdienas, 22.oktobra, pulksten 8 līdz sestdienas, 23.oktobra, pulksten 8 un no sestdienas, 29.oktobra, pulksten 8 līdz svētdienas, 30.oktobra, pulksten 8. Šajos datumos uz VUGD Zemgales reģiona brigādes Auces posteņa pārziņas teritoriju vajadzības gadījumā izbrauks VUGD Zemgales reģiona brigādes Dobeles daļa un VUGD Kurzemes reģiona brigādes Saldus daļa.

“Patiesi šobrīd vēl ceram, ka Auces posteņa darbības apturēšanai ir tikai īslaicīga parādība un tā turpmāk vairs neatkārtosies, kur nu vēl ilglaicīgi un ilgtermiņā,” aģentūrai LETA pauda Dobeles novada domes priekšsēdētājs Ivars Gorskis (LZS).

Ilgtermiņā Auces posteņa darbības apturēšanu Gorskis uzskata par nepieļaujamu, un pašvaldības attieksme pret šo lēmumu ir negatīva. “Uzskatām, ka tā ir kārtējā valsts neizdarība, kur atkal pašvaldībai var nākties pašai risināt situāciju, stiprinot brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbību,” pauda Dobeles novada pašvaldības vadītājs. Pašvaldībā uzskata, ka valstij, apturot ugunsdzēsēju posteņu pierobežā, bija papildus jānoslēdz līgums ar kaimiņiem – Lietuvu vai viņu pierobežas pašvaldībām par palīdzību un izbraukumiem uz ugunsgrēkiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pausts VUGD izplatītajā paziņojumā, nodarbināto trūkuma dēļ VUGD īslaicīgi un periodiski uz laiku apturēs atsevišķu mazāk noslogoto posteņu darbību, ja tas būs nepieciešams pārējo daļu un posteņu darbības nodrošināšanai. VUGD turpinās reaģēt uz izsaukumiem tādā pašā apmērā kā līdz šim, un uz notikumu dosies tuvākās pieejamās struktūrvienības. Iedzīvotājiem arī turpmāk tiks nodrošināta palīdzība veselību un dzīvību apdraudošās situācijās.

Plānots, ka darbības apturēšana varētu skart 18 posteņus, un tas nenotiks vienlaicīgi, bet katra posteņa darbības apturēšanas biežums un ilgums būs atkarīgs no situācijas ar personāla nodrošinājumu. Šie posteņi Kurzemē ir Rojas, Sabiles, Piltenes un Alsungas, Pierīgā – Bulduru un Baldones, Zemgalē – Jaunjelgavas, Neretas, Elejas, Aknīstes, Viesītes un Auces, Vidzemē – Cesvaines, Varakļānu, Mazsalacas un Strenču, Latgalē – Zilupes un Tilžas postenis.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.