Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novadā pērn piedzimuši par četriem bērniņiem vairāk nekā iepriekšējā gadā

2023. gadā Dobeles novada teritorijā reģistrēta 221 bērna piedzimšana – par četriem vairāk nekā tas bija iepriekš, 2022. gadā tādu bija – 217, informē Dobeles novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Inese Strautmane.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa paskaidro, ka no šiem mazuļiem 29 ir piedzimuši vēsturiskajā Auces novada teritorijā, bet 24 – Tērvetes. Aizvadītajā gadā Īles un Ukru pagastā nav reģistrēts neviena bērna dzimšanas fakts. Kopumā 112 bērni ir dzimuši laulībā, bet 108 bērniem tika atzīta paternitāte.  Aizvadītajā gadā reģistrēts arī divu dvīņu pāru dzimšanas fakts.

Pēc apkopotās informācijas – pirmais bērns piedzimis 82 vecākiem, otrais – 75 vecākiem, bet par trešā mazuļa vecākiem kļuvuši 42 pāri. Savukārt ceturto bērniņu sagaidījuši 17 vecāki, piekto pēcnācēju divi vecāki, tāpat arī sestais bērniņš piedzimis diviem pāriem, bet septītais mazulis – vieniem vecākiem.

Analizējot statistikas informāciju Dobeles novadā, secināts, ka biežāk liktie vārdi zēniem ir – Jēkabs, Lūkass, Roberts, Dominiks, Hugo, Gabriels, bet meitenēm – Stefānija, Melānija, Eva, Sofija, Adele, Amēlija, Gabriela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk bērnu dzimšanas fakts reģistrēts martā, oktobrī, decembrī, vismazāk aprīlī un septembrī. 

Diemžēl aizvadītajā gadā 15 bērnu vecākiem atņemtas aizgādības tiesības, tiesa gan, tas ir par diviem gadījumiem mazāk nekā iepriekš, jo 2022. gadā tādu bija – 17.

2023. gadā juridisku “jā” vārdu viens otram teica 140 pāri, 2022. gadā tādu bija 161, bet 82 pāru laulība tika šķirta. Četri pāri laulību reģistrējuši Dobeles luterāņu draudzē, divi pāri – Bērzes luterāņu draudzē, pa vienam pārim Dobeles Romas katoļu draudzē, Augstkalnes – Mežmuižas un Vecauces luterāņu draudzēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izbraukuma laulībām vispieprasītākā vieta aizvadītajā gadā bija Dobeles Pils, pavasarī Ceriņu dārzs, bet precēties gribētāji izvēlējās arī viesnīcu “Zoltners”, atpūtas kompleksu “Niedras”, kā arī šī gada jaunumus – viesu namus – “Losbergi” un “Ādama muiža”.

2023. gadā reģistrēts 362 cilvēku miršanas fakts, 2022. gadā šis skaitlis bija – 383. Visbiežāk ārsta izsniegtajās medicīnas apliecībās rakstītais nāves cēlonis bija sirds un asinsvadu slimības, kā arī vēzis.

Informāciju sagatavoja Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.