Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novadā personas ar funkcionēšanas ierobežojumiem var saņemt atbalstu līdz 8000 eiro mājokļa vides pielāgošanai

Dobeles novadā personas ar funkcionēšanas ierobežojumiem var saņemt atbalstu līdz 8000 eiro mājokļa vides pielāgošanai, liecina informācija oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieņemti Dobeles novada saistošie noteikumi, kas nosaka kārtību, kādā personām ar funkcionēšanas ierobežojumiem, kuras pārvietojas ratiņkrēslā, tiek piešķirts atbalsts mājokļa iekšējās un ārējās vides pielāgošanai.

Tiesības saņemt pašvaldības atbalstu ir personām ar funkcionēšanas ierobežojumiem, kuras, pārvietojoties mājokļa iekšējā un ārējā vidē, izmanto ratiņkrēslu, un personai jābūt deklarētai un faktiski jādzīvo Dobeles novadā ne mazāk kā 12 mēnešus pēc kārtas līdz atbalsta pieprasīšanas dienai. Turklāt pabalsta pretendentam vismaz desmit gadus no atbalsta pieprasīšanas dienas jādzīvo sev vai ģimenes loceklim piederošā vai tiesiskā valdījumā esošā mājoklī, vai uz spēkā esoša īres līguma pamata, izņemot gadījumu, ja noslēgts īres līgums par pašvaldības dzīvokļa lietošanu.

Var pretendēt uz atbalstu mājokļa iekšējās vides pielāgojumu izbūvei un aprīkošanai ar tehniskajiem palīglīdzekļiem, kā arī mājokļa ārējās vides pielāgošanai – pandusa (uzbrauktuves) ierīkošanai vai pacēlāja iegādei un ierīkošanai. Atbalsta apmērs vienai personai ir 6000 eiro mājokļa iekšējās vai ārējās vides pielāgošanai, un/vai 2000 eiro tehnisko palīglīdzekļu iegādei. Kopējais pašvaldības finansējums atbalsta piešķiršanai mājokļa iekšējās un ārējās vides pielāgošanai personām ar funkcionēšanas ierobežojumiem ir plānots līdz 32 000 eiro gadā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.