Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles novadā piedāvā sociālās aprūpes pakalpojumu “Atelpas brīdis”

Ar absolūtu uz āru redzamu sirdssiltumu sociālās aprūpes pakalpojuma “Atelpas brīdis” Lejasstrazdos vadītāja Sarmīte Bāra runā par Dobeles novada pašvaldībā pieejamo pakalpojumu ģimenēm, kuras audzina bērnus ar funkcionāliem traucējumiem ar īpašas kopšanas indikācijām, kā arī pieaugušajiem ar garīga rakstura traucējumiem, kuri ir izvērtēti deinstitucionalizācijas projektā. Ruņājot ar Sarmīti un vērojot viņas kolēģes darbā, ar tajā brīdī centrā esošo Patriku, ir pilnīgi skaidrs, ka katrs šeit esošais klients tiek apčubināts un aprūpēts, no acīm nolasot katru vajadzību un vēlēšanos, informē Dobeles novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Es esmu šeit jauna vadītāja. Tikai no 16. janvāra, tāpēc vēl skatos un mācos no pieredzējušākiem kolēģiem,” stāsta Sarmīte Bāra. Viņa vēlas atgādināt, ka Dobeles novadā ir pieejams šāds īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojums “Atelpas brīdis” 30 diennaktis  gadā ģimenēm, kuras audzina bērnus ar funkcionāliem traucējumiem ar īpašas kopšanas indikācijām, līdz 18 gadu vecumam, kā arī pieaugušajiem ‘’mūžīgajiem bērniem”, kuri ir izvērtēti un viņiem ir sagatavoti atbalsta plāni.

 “Mums ir tikai astoņas vietas, tātad esam mazi un mīlīgi,” ar sirsnību piebilst Sarmīte. Vadītāja slavē, gan šeit pieejamā pakalpojuma kvalitāti, gan darbinieku atdevi un mīlestību, ar kādu viņi rūpējas par katru klientu.

Speciāliste stāsta, ka pakalpojums tiek sniegts ne tikai Dobeles novada iedzīvotājiem, ir klienti arī no Aizkraukles, no Jelgavas valstspilsētas un novada, ir no Preiļiem un citām Latvijas pilsētām. Vadītāja piebilst, ka gadījumos, ja klients nav no Zemgales, gan nedaudz atšķiroties pakalpojuma saņemšanas kārtība, tomēr nekas sarežģīts tas neesot. Katrā gadījumā Sarmīte aicina jebkuru interesentu no mūsu novada vai citurienes zvanīt (vadītāja Sarmīte Bāra – tālrunis 20283070) un iegūt plašāku informāciju, lai pieteiktos izmantot šo iespēju, kā arī vecākus rakstīt iesniegumu par pakalpojuma piešķiršanu sava novada Sociālajā dienestā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pakalpojumu var saņemt Ģimenes atbalsta centra “Lejasstrazdi” telpās, Dobeles pagasta Lejasstrazdos, kur projektā “Sociālo pakalpojumu un sociālās iekļaušanas pasākumu attīstība neaizsargātām grupām”, piesaistot pašvaldības budžeta līdzekļus, izveidota piemērota infrastruktūra pakalpojuma “Atelpas brīdis” īstenošanai. Šis pakalpojums nodrošina augstākminētās mērķa grupas īslaicīgu aprūpi vienu vai vairākas diennaktis, pēc vecāku izvēles, līdz 30 diennaktīm gadā, dodot ļoti būtisku iespēju vecākiem un tuviniekiem veltīt laiku sev, atvieglojot ģimenes no emocionāli un fiziski smagās, atbildību un spēkus prasošās aprūpes un audzināšanas pienākumu veikšanas.

Pakalpojumā klientiem tiek nodrošināta sociālā aprūpe, uzraudzība, ēdināšana, pašaprūpes spēju un sociālo prasmju attīstība, dažādas aktivitātes, saturīga brīvā laika pavadīšana un pastaigas. “Atelpas brīža” pakalpojumu nodrošinās speciālisti – sociālie audzinātāji, aprūpētāji, sociālais darbinieks, medicīnas māsa. Sarmīte sarunā akcentē, ka viena problēma speciālistu nodrošināšanā gan esot – neizdodas atrast fizioterapeitu, kurš varētu strādāt ar klientiem: “Mums ir burvīga fizioterapijas zālīte, bet pietrūkst speciālista, kas varētu profesionāli šeit darboties ar bērniem.”

Foto: Dobeles novada pašvaldība

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.