Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Dobeles novadā precizē brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu apmērus un izmaksas kārtību

24.februārī precizēti Dobeles novada brīvprātīgās iniciatīvas pabalstu veidi, apmērs, pieprasīšanas, piešķiršanas un izmaksas kārtība, aģentūru LETA informē pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles novads var piešķirt brīvprātīgās iniciatīvas pabalstus iedzīvotājiem, kas deklarējušies Dobeles novadā. Saistošie noteikumi izveidoti, administratīvi teritoriālās reformas ietekmē apvienojoties Auces, Tērvetes un Dobeles pašvaldībām.

Pašvaldība pabalstu bērna piedzimšanas gadījumā piešķir 200 eiro apmērā, ja vienās dzemdībās piedzimst viens bērns, bet, ja tie ir divi, tad pabalsts sasniedz 600 eiro. Pašvaldība pabalstu laulātajiem pāriem kopdzīves 50, 60 un 70 gadu jubilejā piešķir 100 eiro apmērā, bet, ja pašvaldībā deklarējies iedzīvotājs sasniedz 90 vai 95 gadu vecumu, tad pašvaldība piešķir 50 eiro pabalstu dzīves jubilejā. 100 eiro pabalstu piešķir, ja iedzīvotājam aprit 100 gadu.

Pabalsts politiski represētajām personām un nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem 60 eiro apmērā tiek piešķirts katru gadu novembrī, pabalsts Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem tiek izmaksāts katru gadu aprīlī un tā apmērs ir 60 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dobeles novada pašvaldība piešķir arī apbedīšanas pabalstu. Apbedīšanas pabalstu ir tiesības saņemt personai, kura uzņēmusies apbedīšanu, ja mirusi persona, kuras pēdējā deklarētā dzīvesvieta bija Dobeles novada pašvaldība un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra nav piešķīrusi apbedīšanas pabalstu vai piešķīrusi pabalstu, kas ir mazāks par 430 eiro. Līdz ar to apbedīšanas pabalsts tiek piešķirts ne vairāk kā 430 eiro apmērā apbedīšanas pakalpojumu segšanai.

Dome atbalstījusi arī pabalstu aizgādnībā esošu personu aizgādņiem – tas ir 50 eiro mēnesī. Pabalstu sociālās rehabilitācijas plāna mērķu sasniegšanai 300 eiro vienai personai mājsaimniecībā kalendārajā gadā rehabilitācijas plānā ietverto uzdevumu un sagaidāmo rezultātu īstenošanai vai sociālās situācijas risināšanai piešķir, ja sociālā darbinieka izvērtējumā ģimenē ir bērna attīstībai nelabvēlīgi apstākļi, ir nepieciešams veicināt personas sociālās funkcionēšanas spējas, kā arī tad, ja personai nav ienākumu un tā nespēj segt izdevumus par dokumentiem, kuru neesamības dēļ persona nevar realizēt savas sociālās tiesības.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.