Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles pilī notiks zinātniska konference “Aktualitātes Latvijas viduslaiku piļu pētniecībā”

Dobeles novada muzejs sadarbībā ar pils filiāli organizē zinātnisko konferenci “Aktualitātes Latvijas viduslaiku piļu pētniecībā”, kas norisināsies 25. aprīlī Dobeles pilī, Brīvības ielā 2 c, informē Dobeles novada muzejs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atjaunotā Dobeles pils savas durvis apmeklētājiem vēra 2021. gada rudenī, un šā gada martā tika atklāta arī pastāvīgā ekspozīcija. Dobeles muzejā 2019. gadā notika lasījumi, kas bija veltīti aktualitātēm Dobeles pilsētas un apkārtnes vēstures pētniecībā: Dobeles Livonijas ordeņa mūra pils izpētei un Dobeles novada vēsturē nozīmīgu personu darbībai. 

Konference veltīta aktualitātēm Latvijas viduslaiku piļu pētniecībā. Tā iesāksies ar Dobeles novada Kultūras pārvaldes vadītājas Nadeždas Čerpakas prezentāciju “No idejas līdz “Gada labākā būve Latvijā””. Nadežda Čerpaka ir vadījusi Dobeles Livonijas ordeņa pils kapelas atdzimšanas procesu. Dobeles pils arheologs Andris Tomašūns lasīs referātu par Dobeles pils arheoloģisko izpēti un tās jaunākajām atziņām. Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošajai pētniecei Gunitai Zariņai būs referāts par Dobeles 14.-17. gs. iedzīvotāju demogrāfiju un veselību.

Konferences otrajā daļā Edgars Plētiens dalīsies savā pieredzē ar Raunas viduslaiku pils izpēti un konservāciju. Vijas Stikānes referāts būs veltīts pētījumiem par ēšanas paradumiem un galda kultūru: Turaidas pils materiāls viduslaiku Livonijas kontekstā. Ieva Ose sniegs ieskatu Turaidas pils arheoloģisko senlietu katalogu gatavošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konferences noslēgumā Dāvis Pumpuriņš runās par Valmieras pili un tās jauno ekspozīciju un pētniecības perspektīvām.

Plānots, ka referāti tiks publicēti Dobeles novada muzeja mājaslapā, kā arī tiks izdoti drukātā formā- muzeja rakstu krājumā.

Pilna konferences programma un pieteikuma veidlapa atrodama mājaslapā www.dobelesmuzejs.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalība konferencē ir bez maksas.

Vietu skaits ierobežots.

Konferencei lūdz iepriekš pieteikties, aizpildot pieteikuma veidlapu līdz 19.aprīlim:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://forms.gle/LrRJhz9w5yfYsjHv5

Jautājumu gadījumā zvanīt vai rakstīt: 29436379, muzejs@dobele.lv

Konferences rīkotāji atgādina:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  1. Sejas masku vai respiratoru lietošana muzeja iekštelpās ir rekomendējama.
  2. Pēc iespējas vēlams ievērot 2 metru distanci no citiem pasākuma dalībniekiem.
  3. Lūdzam neapmeklēt muzeju, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, noteikta pašizolācija, mājas karantīna vai stingra izolācija. Muzejam ir tiesības personām ar elpceļu infekcijas slimības pazīmēm liegt ieeju muzejā un aicināt tās atstāt muzeju.
  4. Aicinām rūpēties par roku dezinfekciju. Muzejs nodrošina virsmu, izmantoto materiālu un aprīkojuma dezinfekciju.

Pasākuma rīkotāji informē:

  1. Pasākuma laikā fotografēts. Ja nevēlaties, lai jūsu fotogrāfija tiktu izmantota, lūdzam informēt par to atbildīgo darbinieku pasākuma laikā. Fotogrāfijas tiks izmantotas publicitātei nekomerciālos nolūkos.
  2. Pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī pasākuma norisi, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Datu apstrādes mērķis: konferences norises nodrošināšana, saziņa ar konferences dalībniekiem.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.