Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobeles sākumskolā noslēdzies lasīšanas izaicinājums

Lai pilnveidotu skolēnu mācību sasniegumus, jau otro gadu Dobeles sākumskola laikā no 15. janvāra līdz 5. februārim saviem skolēniem, viņu vecākiem, kā arī pedagogiem piedāvāja iesaistīties lasīšanas izaicinājumā “Sāc dienu ar lasīšanu skolā un pabeidz dienu ar lasīšanu mājās!”, informē Dobeles novada Izglītības pārvalde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vienas nedēļas garumā noteiktā laikā katru dienu kādas klases skolēni, kas saņēmuši izaicinājumu, lasa sevis izvēlēto grāmatu 10 – 15 minūtes. Katru vakaru noteiktā laikā visi turpina lasīt mājās. Vienlaikus tiek aizpildīta darba lapa, kurā vecāks ar parakstu apliecina mājās izlasīto lappušu skaitu. Nedēļas nogalē izlasītās lappuses tiek saskaitītas un kopskaits izdalīts ar skolēnu skaitu. Uz lasīšanu viena otru izaicina katras pakāpes paralēlklases.

5. februārī lasīšanas izaicinājums sākumskolā noslēdzās, šobrīd tiek apkopoti rezultāti, un lasošākā klase kā balvu iegūs – nedēļu bez mājasdarbiem.

Dobeles sākumskolas direktore Vivita Dolotova viennozīmīgi saskata šī izaicinājuma pozitīvo ietekmi, jo aizvien vairāk skolēnu atzīst, ka lasīt ir interesanti, skolēnos ir vēlme pastāstīt par izlasīto un, “krājot lappušu skaitu”, skolēni lasa pat stundu starplaikos.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Direktore atzīst, ka ideja aizgūta no Rēzeknes sākumskolas, un tas ir bijis tā vērts, jo skolēni, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, ir motivētāki lasīt, kas nozīmē, ka viņiem veidojas bagātāks vārdu krājums un viņš var aizvien brīvāk izteikt savas domas. Tas nozīmē, ka jebkurā mācību priekšmetā teksts ir vieglāk izlasāms, vieglāk saprotams, kas pavisam noteikti pozitīvi ietekmē mācību sasniegumus.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.