Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dobelnieki saņem atbildes par 1. vidusskolas reorganizāciju

Pirmdien, 3. jūnijā, koncertzālē “Zinta” dobelniekiem bija iespēja satikt pašvaldības pārstāvjus, lai uzdotu sev neskaidros jautājumus par pašvaldības darbu, informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa sapulcē izskanējušie jautājumi skāra pagājušajā nedēļā pieņemto domes lēmumu par Dobeles 1. vidusskolas pakāpes un nosaukuma maiņu. Iedzīvotāji pauda neizpratni par šādu lēmumu, vienlaikus atzīstot, ka nav bijuši informēti par reālo situāciju skolā. Izglītības pārvaldes vadītāja Aija Didrihsone paskaidroja, ka šobrīd ne tikai Dobeles novadu skar pārmaiņas, bet reformas notiek visā valstī. Ņemot vērā, ka 1. vidusskola neatbilst Izglītības ministrijas noteiktajiem kritērijiem – neatbilstošs minimālais bērnu skaits vidusskolas posmā kā arī no tā izrietošā nespēja izpildīt noteikumus par vispārējās izglītības standartu – ir pieņemts šāds lēmums. Pārvaldes vadītāja arī akcentē, ka bērniem būs iespēja turpināt mācības novada skolās, izvēloties – Dobeles Valsts ģimnāziju, Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskolu (DAVV) vai Auces vidusskolu. Tika taujāts, vai pašvaldība saskata, ka DAVV programmu klāsts varētu tikt paplašināts, lai skola kļūtu vēl pievilcīgāka skolēniem, atbilde bija apstiprinoša. 

Līdzīgi kā citur pagastos, iedzīvotājiem bija jautājumi arī par infrastruktūras darbu norisi pilsētā, piemēram, aku vāku stāvokli, dažādu veidu bruģa seguma lietošana pilsētā un slēgto atkritumu novietņu izveidošanu. Interese bija arī par Civilās aizsardzības plānu Ukrainas – Krievijas kara kontekstā.

Foto: Sabiedrisko attiecību nodaļa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.