Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Drošības pasākumi sabiedriskajā transportā saglabāsies līdz ārkārtējās situācijas beigām

Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskajā transportā paliek spēkā iepriekš noteiktie drošības pasākumi.

Laikā līdz 28.februārim sabiedriskajā transportā un taksometros saglabāsies iepriekš pieņemtie drošības pasākumi, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā, ka aizvien uzrādās augsta Covid-19 saslimstības izplatība, Satiksmes ministrija aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot visus valstī noteiktos drošības pasākumus, sabiedrisko transportu izmantot tikai neatliekamiem braucieniem, bet biļetes iegādāties tiešsaistē vai ar maksājuma kartēm.

Ārkārtējās situācijas laikā sabiedriskajā transportā paliek spēkā iepriekš noteiktie drošības pasākumi un pakalpojumi tiek nodrošināti sarkanajā režīmā, tas ir, pakalpojuma saņemšanai nav nepieciešams derīgs Covid-19 sertifikāts. Tāpat paliek spēkā iepriekš noteiktais, ka lielajām pilsētām ir iespēja organizēt sabiedriskā transporta pakalpojumus daļēji drošajā režīmā bez salona ietilpības ierobežojuma.

Sejas masku lietošana sabiedriskajā transportā, taksometros un pasažieru komercpārvadājumos ar vieglo automobili ir obligāta visiem pasažieriem, kontrolieriem un konduktoriem, kā arī transportlīdzekļa vadītājam, ja viņa kabīne nav pilnībā atdalīta no salona. Augstākas aizsardzības nodrošināšanai eksperti aicina lietot FFP2 respiratorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Seju masku lietošana ir obligāta prasība arī autoostās un dzelzceļa stacijās.

Tāpat sabiedrisko transportlīdzekļu ietilpība nedrīkst pārsniegt 80%, bet pieturvietās ārpus reģionālās nozīmes maršrutu galapunktiem, ja nepieciešams uzņemt pasažierus, ietilpība noteikta 85% apmērā. Ja pārvadātājam transportlīdzekļa specifikas dēļ nav iespējams kontrolēt pasažieru iekāpšanu un izkāpšanu, transportlīdzeklī jābūt marķētām sēdvietām, nodrošinot distancēšanās prasību ievērošanu.

Noteikts, ka sabiedriskajā transportā, kas saņem dotācijas no pašvaldības, braukšanas maksas atvieglojumi netiks piemēroti pilngadīgajām personām, kurām nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta. Vienlaikus pašvaldības var lemt par braukšanas maksas atvieglojumu noteikšanu vai faktiskās braukšanas maksas kompensēšanu vispārējās un profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt valsts noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus arī turpmāk varēs saņemt visi pasažieri, braucot reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Nemainīga paliek kārtība, ka braukšanas maksas atvieglojumi personām ar I un II grupas invaliditāti un viņu pavadoņiem tiks nodrošinātas arī lielo pilsētu organizētajā sabiedriskajā transportā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.