Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dziedātāja Aminata izdod minialbumu

Pirms 4. augustā Rīgā, Andrejostas kvartāla vasaras skatuvē paredzētā solokoncerta “Savvaļas pusē,” dziedātāja Aminata laidusi klajā tāda paša nosaukuma minialbumu, informē masu mediju un pasākumu komunikācijas aģentūras “ParaPops” pārstāvis Kaspars Zaviļeiskis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Albumā iekļautas piecas dziesmas, kas tapa šā gada agrā pavasarī, kad Aminata ar kompānijas “Universal Music” atbalstu sarīkoja dziesmu rakstīšanas nometni, pieaicinot talkā dažādus talantīgus un Latvijā zināmus māksliniekus. Piemēram, grupas “Astro’n’out” dalībnieci Māru Upmani-Holšteini, ar kuru kopā tika radīta jaunā minialbuma tituldziesma.

“Ar Aminatu viegli atradām kopīgu valodu, jo jūtam mūziku un lirikas līdzīgi,” saka Māra. “Tas rakstot deva lielu brīvību, ātri noķērām vienu vilni. Darbu sākām ar sarunām, lai saturiski spētu runāt tieši Aminatas valodā. Tā bija brīnišķīga pieredze strādāt vēl nebijušā sastāvā – komandā, kurā ir izciļi profesionāļi, bet katrs ar citu muzikālo pieredzi. Šis nestandarta mūziķu salikums lika katram izkāpt no komforta zonas, tomēr tieši tik daudz, lai satiktos zelta viducī, kur visi ir priecīgi par radīto, bet reizē necitē paši sevi.”

Tituldziesmas tapšanā piedalījās arī producents JJ Lush, kā arī reperis un bītmeikers Ansis, kurš atminas: “Uz Aminatas dziesmu rakstīšanas nometni biju atnācis ar vienu smieklīgu ideju par zirgiem (neprasiet neko sīkāk, lūdzu), kas lēnā garā dienas laikā morfēja un kļuva par “Savvaļas pusē”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesma galu galā stāsta par atgriešanos pie dabiskā, mežonīgā un nepieradinātā, un tas viss, protams, beigu beigās ir arī par attiecībām un mīlestību. Aminatas nodungotas melodijas iedvesmoti pat paspējām sarakstīt arī repa fragmentu, ko var dzirdēt dziesmas otrajā cēlienā. Pēc neilga laika satiekot Aminatu, bija liels prieks uzzināt, ka “Savvaļas pusē” kļuvusi par albuma tituldziesmu!”

Par hitu jau kļuvis duets ar jauno dziedātāju Būū “Kur saule”, kura radīšanā piedalījās arī dziesminieks Mikus Frišfelds, Kristaps Ērglis (“Triānas parks”) un Rūdolfs Budze (DJ Rudd, “Astro’n’out”), bet vēl albumā atrodamas dziesmas “Afrodīte”, “Ko Tu dari ar mani?” un “Paisums. Bēgums”. To tapšanā aktīvi iesaistījās arī dziedātājs Chris Noah.

“Šī man bija interesanta pieredze, jo līdz šim dziesmas šādā veidā nerakstīju,” saka Aminata. “Singls “Kur saule”, piemēram, vispār ir dziesma, kuras rakstīšanā pati praktiski neiesaistījos. Tas bija labs eksperiments, jo ir ļoti interesanti un varbūt pat nepieciešami paskatīties uz sevi citu cilvēku acīm, saprast, kā mani redz un dzird citi autori. Tas rada jaunu skanējumu, par ko pašai liels prieks. Man liekas, ka jaunais minialbums sanācis diezgan izjusts un es tajā atplaukstu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Minialbums jau sācis savu ceļu mūzikas straumēšanas platformās, bet tuvu beigām ir atlikušās biļetes uz solokoncertu 4. augustā Andrejostas kvartālā, kad Aminata klausītājiem piedāvās gan savus lielākos hitus, gan dziesmas no jaunā ieraksta.

Biļetes uz koncertu vēl nopērkamas biļešu servisā aula.lv.

Noderīgas saites:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunais albums straumēšanā: https://aminata.lnk.to/savvalaspuse

Aminatas kanāls YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCwm330TptF-tEf29j2-uY0A

Aminatas profils “Facebook”: https://www.facebook.com/savadogoaminata/

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aminatas profils “Instagram”: https://www.instagram.com/aminata_savadogo/

Aminatas mājas lapa: http://aminatasavadogo.com/

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.