Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību sāks 15.maijā

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku biļešu tirdzniecība pakāpeniski sāksies no 15.maija, savukārt biļetes iepriekšējā rezervācijā, tostarp kasēs, varēs izpirkt no 22.maija, aģentūru LETA informē Latvijas Nacionālā kultūras centrā (LNKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sākotnēji biļešu tirdzniecība paredzēta tikai tiešsaistē. No 22.maija biļetes būs iespēja iegādāties arī kasēs.

Svētku izpilddirektore Daina Markova skaidro, ka uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem publiskajā tirdzniecībā nonāks aptuveni 130 000 biļešu.

LNKC norāda, ka biļešu cenas uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem būs amplitūdā no pieciem līdz 100 eiro. Tostarp garīgās mūzikas koncerta biļešu cenas būs no 15 līdz 35 eiro, tautas lietišķās mākslas izstādes – pieci eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gājiena laikā sēdvietas skatītāju tribīnēs maksās 25 eiro, savukārt ieeja svētku atklāšanas koncertā – 40 eiro. Deju lielkoncerta “Balts” biļetes maksās no 20 līdz 70 eiro, diriģentu kora koncerta “Diriģents” – no 15 līdz 30 eiro, kokļu mūzikas nakts koncertu “Gaismas dārzs” un “Nakts dziesma” biļetes maksās no 12 līdz 20 eiro.

LNKC uzskaita, ka mazākumtautību kolektīvu koncerta “Saules dziesmu audeklā” biļetes maksās no 12 līdz 25 eiro, vokāli simfoniskās mūzikas koncerta “Šūpulis” – no 20 līdz 90 eiro.

Vienlaikus vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncerta “Skaņu portreti” un vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncerta “Dievs. Daba. Cilvēks” biļetes maksās no 15 līdz 25 eiro, latviešu tautastērpu skates “Mēnesnīcā” – no 15 līdz 25 eiro, pūtēju orķestru koncerta “Laiks iet pāri” un zaļumballes biļetes – desmit eiro, koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” ģenerālmēģinājuma – no 15 līdz 40 eiro, savukārt koru lielkoncerta “Tīrums. Dziesmas ceļš” – no 15 līdz 70 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kokļu mūzikas lielkoncerta “Laika upe” biļetes maksās no 15 līdz 25 eiro, pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncerta “Partitūra svētkiem” – no desmit līdz 20 eiro, tautas mūzikas koncerta “Trejdeviņi spēlmanīši” – no 15 līdz 30 eiro, deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” – no 20 līdz 100 eiro, bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncerta “Es vēlos sev ko pastāstīt” – no septiņiem līdz 12 eiro, noslēguma koncerta “Kopā Augšup” ģenerālmēģinājuma biļetes maksās no 15 līdz 45 eiro, noslēguma koncerta “Kopā Augšup” – no 20 līdz 100 eiro, savukārt sadziedāšanās nakts biļetes maksās desmit eiro.

LNK norāda, ka biļešu tirdzniecībā 10% atlaide tiks piemērota Latvijas Goda ģimenes apliecības īpašniekiem, personām ar I, II vai III invaliditātes grupu, uzrādot atbilstošu apliecību un politiski represētajām personām, uzrādot atbilstošu apliecību.

Plānotā biļešu tirdzniecības gaita paredz, ka no 15.maija biļetes internetā būs iespējams iegādāties uz 15 notikumiem, tostarp garīgās mūzikas koncertu, diriģentu kora koncertu “Diriģents”, vietas tribīnē svētku gājiena laikā, svētku atklāšanas koncertu, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncertu “Skaņu portreti”, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu “Dievs. Daba. Cilvēks”, bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertu “Es vēlos sev ko pastāstīt”, pūtēju orķestru lielkoncertu “Laiks iet pāri” un pūtēju orķestru latviešu mūzikas koncertu “Partitūra svētkiem”, kokļu mūzikas lielkoncertu “Laika upe” un nakts koncertiem – “Gaismas dārzs” un “Nakts dziesma”, mazākumtautību kolektīvu koncertu “Saules dziesmas audeklā”, vokāli simfoniskās mūzikas koncertu “Šūpulis”, tautas tērpu skati “Mēnesnīcā” un tautas mūzikas koncertu “Trejdeviņi spēlmanīši”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 17.maija pircējiem interneta tirdzniecībā būs pieejamas biļetes uz deju koncertiem: lielkoncertu “Balts” Arēnā Rīga un lieluzvedumu “Mūžīgais dzinējs” Daugavas stadionā.

No 19.maija tirdzniecībā internetā būs pieejamas biļetes uz koru lielkoncertu “Tīrums” un tā ģenerālmēģinājumu, noslēguma koncertu “Kopā Augšup” un tā ģenerālmēģinājumu, kā arī Sadziedāšanas nakti.

No 22.maija biļetes būs iespēja iegādāties arī kasēs, kā arī būs iespēja iespēja izpirkt biļetes iepriekšējā rezervācijā. No 12.jūnija varēs izpirkt iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LNKC arī norāda, ka Dziesmu un deju svētku dalībniekiem būs iespēja bez maksas apmeklēt atklāšanas koncertu, tautas lietišķās mākslas izstādi “Mēnesnīcā”, pūtēju orķestru lielkoncertu “Laiks iet pāri” un zaļumballi, koru lielkoncertu “Tīrums. Dziesmas ceļš” un tā ģenerālmēģinājumu (stāvvietās), noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu (stāvvietās) un noslēguma koncertu “Kopā Augšup” (stāvvietās), kā arī Sadziedāšanās nakti.

Tāpat LNKC norāda, ka šajos Dziesmu un deju svētkos teju 41 000 dalībnieku bija iespēja iepriekšējā rezervācijā izpirkšanai pieteikties vienai biļetei uz savas nozares svētku koncertu, pieteicās teju 33 000 dalībnieku. Šīs biļetes dalībniekiem būs iespēja izpirkt no 22.maija līdz 4.jūnijam.

LNKC uzsver, ka vienā pirkuma reizē uz vienu pasākumu varēs iegādāties ne vairāk kā četras biļetes. Visas iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas, 12.jūnijā nonāks publiskajā tirdzniecībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LETA jau vēstīja, ka Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību nodrošinās SIA “Biļešu paradīze”.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki notiks Rīgā no 2023.gada 30.jūnija līdz 9.jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē LNKC.

Foto: LSM.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.