Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dzimšanas dienā godina Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes devumu

Atzīmējot pirmā Latvijas Republikas prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienu, 14. septembrī viņa dzimtas mājās “Auči” Salgales pagastā notika atceres pasākums, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Godinot ievērojamā valstsvīra devumu Latvijas labā pasākumā tika pasniegta arī Jāņa Čakstes stipendija. J. Čakstes stipendiju saņem kāds no Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes studentiem, kas sevi pierādījis gan mācībās un sabiedriskajās aktivitātēs, gan izstrādājot kvalitatīvu zinātniski pētniecisko darbu par pirmo prezidentu. Šogad universitātes Attīstības fonda valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Šabovics stipendijas apliecību pasniedza Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesionālās bakalaura studiju programmas Lauksaimniecība 4. kursa studentei Sārai Meirēnai.

Kā ierasts pasākums pulcēja cilvēkus, kuriem J. Čakstes mantojums ir nozīmīgs un iedzīvināšanas vērts. Par pirmā Latvijas Valsts prezidenta akcentēto vērtību klātesamību un aktualitāti arī mūsdienās runāja gan Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis un pašvaldības izpilddirektore Līga Lonerte, gan Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jurijs Strods, gan “Jāņa Čakstes mājas” īpašniece, J.Čakstes masmazmeita Kristīne Čakste.

“Mūsu novadnieks Jānis Čakste bija izcila personība ar plašu redzesloku, saviem ideāliem uzticīgs politiķis, darbīgs un atbildīgs valsts darbinieks, godīgs cilvēks ar stabilu vērtību sistēmu. Esam lepni, ka mūsu novadā ir muzejs “Jāņa Čakstes māja”, kas glabā šīs vērtības, dalās ar tām, iedvesmojot un pārliecinot šodienas cilvēkus,” teic muzeja vadītāja Ineta Freimane.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.