Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dzimtsarakstu ēka būs gatava pavasarī

Šobrīd jaunajai dzimtsarakstu nodaļas ēkai Pasta ielā 32 konstrukciju būvdarbi ir paveikti un jau sākušies telpu apdares darbi. Pēc tam, kad pašvaldība lauza līgumu ar būvnieku, kurš ilgstoši nespēja pildīt saistības, un iepirkuma rezultātā noslēdza jaunu līgumu par būvdarbu pabeigšanu, darbi objektā norit, kā plānots. Ēkai jābūt gatavai šopavasar, lai uz to varētu pārcelties Jelgavas valstspilsētas un novada Dzimtsarakstu nodaļa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas departamenta vadītāja Gunita Osīte, patlaban objektā ir pabeigta lielākā daļa darbu.

Jāatgādina, ka dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvdarbu projektā tiek pārbūvētas telpas Pasta ielā 32 – nomainīts jumta segums, logi un durvis, ēka nosiltināta, nostiprinātas kon­strukcijas, tiek izbūvēta ventilācijas sistēma, renovēta apkures sistēma, pārbūvētas iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas, tāpat tiks iebūvēts pacēlājs. Ēkai uzcelta arī piebūve 120 kvadrātmetru platībā, kurā atradīsies telpas jaunlaulātajiem un atsevišķa svinību zāle. Kopējā jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība ir gandrīz 600 kvadrātmetru. Paredzēts, ka tajā izvietosies arī plašs Jelgavas valstspilsētas un novada dzimtsarakstu arhīvs par reģistrētajiem dzimšanas, miršanas un laulību faktiem pēdējo 100 gadu laikā.

Šobrīd ēkā notiek iekšdarbi, bet, tiklīdz ļaus laikapstākļi, sākies arī piegulošās teritorijas labiekārtošana Raiņa parkā 4000 kvadrātmetru platībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka Jelgavas pašvaldība pērn jūnijā lauza līgumu ar ēkas būvnieku SIA “Būvkore”, jo uzņēmums ilgstoši nepildīja saistības – būtiski tika kavēti būvdarbu izpildes termiņi. Līgums iepirkuma konkursa rezultātā ar SIA “Būvkore” par dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvniecību tika noslēgts 2021. gadā, un tas paredzēja, ka darbiem jābūt pabeigtiem 2022. gada rudenī. Taču uzņēmums nespēja izpildīt saistības un darbu neizpildi pamatoja ar finansiālām problēmām. Sākotnēji pašvaldība, lai risinātu situāciju, pagarināja darbu izpildes termiņu, vēlāk arī piesaistīja apakšuzņēmēju, taču tas nedeva rezultātu. Lai pabeigtu ēkas būvniecību, tika pieņemts lēmums vienpusēji lauzt līgumu ar SIA “Būvkore” un izsludināt jaunu būvdarbu iepirkumu. Kamēr iepirkuma konkursā tika izraudzīts jaunais būvnieks, tika veikti atsevišķi darbi, lai laikapstākļu ietekmē netiktu bojāti esošie ēkas elementi.

7. novembrī iepirkuma rezultātā pašvaldība noslēdza līgumu par būvdarbu pabeigšanu ar SIA “Tools vendor”, paredzot līguma izpildes termiņu seši mēneši.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.