Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dzīvesziņas un arodu sēta aicina uz meistarklasēm

Dzīvesziņas un arodu sētas saimnieces aprīlī aicina uz trīs tematiskām meistarklasēm, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales pastalu izstādes ietvaros, kas līdz 30. aprīlim skatāma Dzīvesziņas un arodu sētā, interesenti aicināti uz pastalu darināšanas meistarklasi, kas norisināsies 6. aprīlī pulksten 11. Meistarklases laikā Agrita Krieviņas-Siliņas vadībā dalībnieki varēs uzzināt, kā senāk tika veidotas pastalas, kas raksturīgs Zemgales reģiona pastalām un, kas jāņem vērā, veidojot šos apavus. Agrita Krieviņa-Siliņa ir seno ādas apavu pētniece, Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina un tehnoloģiju centra praktiskā docente, pastalu darināšanas meistarklašu “100 pastalas” izveidotāja un vadītāja. Dalības maksa meistarklasē ir 45 eiro no personas. Visi nepieciešamie materiāli tiks nodrošināti. Interesenti aicināti savlaicīgi pieteikt dalību pa tālruni 26438678.

Savukārt pasākuma “Satiec savu meistaru” ietvaros “Austras rakstu” saimnieces piedāvā divas meistarklases.  

20.aprīlī no pulksten 12 līdz 15 aicina uz meistarklasi “Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci un dzijas krāsošana”, kuras laikā būs iespēja vērot brunču aušanas paraugdemonstrējumus, iepazīt šūšanas tehniku, apskatīt brunču rakstu paraugus un noaustos brunčus, kā arī pašiem krāsot dziju ar augu krāsvielām Dzīvesziņas un arodu sētas atjaunotajā manteļskurstenī. Dalības maksa dzijas krāsošanas meistarklasē – 7 eiro no personas, savukārt brunču aušanas paraugdemonstrējumu vērošana ir bez maksas. Meistarklasei iepriekš jāpiesakās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet 21.aprīlī pulksten 12 interesentiem ar iepriekšēju pieteikšanos ir iespēja piedalīties rudzu maizes cepšanas meistarklasē. Aktivitātes laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par rudzu maizes cepšanas meistarstiķiem, klausīties stāstos par maizes cepšanas tradīcijām Zemgalē, kā arī pašiem izveidot un izcept savu rudzu maizes kukulīti arodu sētas malkas krāsnī. Dalības maksa 7 eiro no personas. Dalībnieku skaits ierobežots. 

Pieteikšanās pasākuma “Satiec savu meistaru” meistarklasēm pa tālruni 29116210 vai e-pastu austras.raksti@gmail.com.

Individuālajiem apmeklētājiem Dzīvesziņas un arodu sēta pieejama no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa pieaugušajiem 5 eiro, skolēniem, studentiem, senioriem 2 eiro, ģimenes biļete 10 eiro. Savukārt ekskursijas gan individuāli, gan grupām iespējams pieteikt iepriekš pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.