Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dzīvesziņas un arodu sētā būs skatāma izstāde “Zemgale ziedu rakstos”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 3.janvāra līdz 26.janvārim jaunatklātajā Dzīvesziņas un arodu sētā, Jelgavā, Vecpilsētas ielā 2, būs skatāma Zemgales rakstaino brunču ceļojošā izstāde “Zemgale ziedu rakstos, ” informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs.

Zemgales novadam raksturīgi rozīšu brunči, kā arī saulīšu un zvaigznīšu raksti, ko ieauda brunču joslās. Brunču ieloces kādreiz iegludināja ar karstiem maizes kukuļiem, ko pavisam karstus kārtoja virs ielocēs saliktā auduma un ļāva atdzist. Zemgalē ir liela brunču daudzveidība, rakstu un krāsu salikumi. Izstādes apmeklētāji varēs gūt priekšstatu par krāšņajiem Zemgales novada tautastērpa brunčiem, krāsām un to aušanas noslēpumiem.

Ikviens interesents aicināts uz izstādes atklāšanu 3. janvārī pulksten 13 Dzīvesziņas un arodu sētā. Izstādē būs eksponēti tautastērpi un desmit dažādi Zemgales novada brunči, kā arī fotoattēli, brunču audumu paraugi, kā arī īpaši izvietota planšete ar informāciju par aušanas stellēm ar velkamo ierīci. Izstādes eksponātu veidošanā piedalījās SIA “Austras raksti” audējas un rokdarbnieces.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde būs skatāma līdz pat 26.janvārim – no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 18, svētdienās no pulksten 10 līdz 15. Ieejas maksa Dzīvesziņas un arodu sētā pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem un pensionāriem 1,50 eiro, ģimenes biļete (2 pieaugušie un vismaz 1 bērns līdz 18g.) 6 eiro.

Ceļojošā izstāde “Zemgale ziedu rakstos” tapusi ar mērķi iepazīstināt izstādes apmeklētājus ar Zemgales novada rakstaino brunču daudzveidību un popularizētu tos visos Latvijas novados. Izstādi plānots eksponēt arī Tukuma audēju darbnīcā, Jaunpils muzejā, Dobeles amatu mājā, Lietišķās mākslas studijā “Tīna”, Bauskas muzejā, Nemateriālo kultūras mantojuma centrā “Upīte”, Madonas muzejā, Alsungas amatu mājā, kā arī Ozolnieku tautas namā.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.