Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dzīvesziņas un arodu sēta un māja Vecpilsētas 14 piedalīsies “Eiropas kultūras mantojuma dienās 2022”

16. un 17. septembrī Jelgavā māja Vecpilsētas 14 un Dzīvessziņas un arodu sēta Vecpilsētas ielā 2 piedalīsies pasākumā “Eiropas kultūras mantojuma dienas 2022”, kuru tēma šogad ir “Atbildība par nākotni”. 16. septembrī pulksten 16 un 19, bet 17. septembrī pulksten 11 un 13 tiks organizētas bezmaksas izzinošas ekskursijas tūrisma speciālista pavadībā. To laikā būs iespēja ielūkoties abu ēku iekštelpās pēc restaurācijas. Ekskursijām iepriekš jāpiesakās, informē Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Māja Vecpilsētas 14 – valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – ir viena no senākajām un vērtīgākajām koka dzīvojamām mājām Jelgavā (datēta ar 18.gs. beigām), kas saglabājusies līdz mūsdienām. Šobrīd norit darbi pie ekspozīcijas izveides. Māja Vecpilsētas ielā 14 tiek veidota kā publisks tūrisma objekts ar izzinošu, izglītojošu piedāvājumu par Jelgavas koka arhitektūru, Vecpilsētas ielas kvartālu, mājas unikalitāti un tās restaurācijas procesiem. Blakus esošajā mūra ēkā izveidotas trīs restaurācijas darbnīcas – tekstiliju, metāla priekšmetu un keramikas restaurācijai.

Savukārt Dzīvesziņas un arodu sētā Vecpilsētas ielā 2 tuvākajā nākotnē tiek plānots nodrošināt iespēju pilsētas iedzīvotājiem un viesiem apgūt pilsētai raksturīgās senās amatu prasmes un līdzdarboties dažādās kultūras aktivitātēs.

Pieteikšanās dalībai ekskursijās pa tālruni 63005407 vai 25746417.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu programmas 16., 17., 18. septembrī ietvers aktivitātes visā Latvijā, atverot objektus un rīkojot izzinošus pasākumus. Šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēmas mērķis ir izcelt būvētā mantojuma objektus un kvalitatīvi atjaunotas vēsturiskās ēkas, kas radītas atbilstoši ilgtspējības principiem, ar racionālu ieguldīto materiālu lietojumu, mazu vides piesārņojumu un ar mazu energoresursu izlietojumu, saglabājot autentiskumu un oriģinālo substanci.

Pasākuma laikā notiks foto uzņemšana un/vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitātes norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas, saglabāšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Foto: JRTC

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.