Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eglītis: Atbalsts energoresursu cenu un inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai būs paredzēts tikai iedzīvotājiem ar noteiktu ienākumu līmeni

Atbalsts energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai būs paredzēts tikai tām iedzīvotāju grupām, kuru ienākumi ir zemāki par konkrētu līmeni, aģentūrai LETA sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis (K).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norādīja, ka pašlaik valsts nevar atļauties izmaksāt universālus pabalstus visiem iedzīvotājiem, kā, piemēram, tas bija pagājušajā gadā, kad par katru bērnu tika piešķirts valsts atbalsts 500 eiro apmērā vai, kad četru mēnešu laikā katru mēnesi tika piešķirts 20 eiro pabalsts katram pret Covid-19 vakcinētajam senioram. Līdz ar to plānots, ka, piemēram, tiem senioriem, cilvēkiem ar invaliditāti, kuru ienākumi ir zemāki par noteikto līmeni, varētu tikt piešķirts vienreizējs pabalsts.

Savukārt kā atbalsta risinājumu energoresursu cenu pieauguma ietekmes mazināšanai Eglītis redz sadarbību ar Ekonomikas ministriju, īstenojot valsts intervences pasākumus. Proti, piemēram, no valsts puses varētu tikt segts siltumrēķinu sadārdzinājums tām mājsaimniecībām, kuru ienākumi nepārsniedz konkrētu līmeni.

Vaicāts, kādēļ līdz šim netika domāts par atbalsta mehānismiem, Eglītis atzina, ka esošā apkures sezona noslēgusies salīdzinoši nesen, un tā, viņaprāt, ir bijusi samērā veiksmīga, jo no valsts puses tika iedarbināti vairāki atbalsta mehānismi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs nedzirdējām no pašvaldībām, ka cilvēkiem būtu izveidojušies daudz parādu vai nenomaksātu rēķinu, jo tomēr bija atbalsta instrumenti, kas palīdzēja tām pašvaldībām, kur rēķini pieauga straujāk, piemēram, Daugavpilī, Rēzeknē, Ropažos. Apkures sezona sākas aptuveni oktobrī, un vēl nedaudz laika mums ir, lai uz nākamo apkures sezonu būtu spēkā jaunie atbalsta mehānismi,” sacīja labklājības ministrs.

Viņš informēja, ka priekšlikumi par atbalsta mehānismiem energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai jāsagatavo saskaņošanai līdz 10.jūnijam, lai jau 14.jūnijā varētu tās prezentēt valdībā.

LETA jau rakstīja, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) uzdevis Labklājības ministrijai sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju izstrādāt un iesniegt izskatīšanai valdības 14.jūnija sēdē piedāvājumu par visaptverošu mērķētu pabalstu sistēmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Premjers šādu rezolūciju izstrādājis, ņemot vērā, ka viņš “līdz šim nav saņēmis piedāvājumu pabalstu sistēmas uzlabošanai”. Valdībā iesniegtajam piedāvājumam būtu nepieciešams ļaut finansiāli mazaizsargātākajām iedzīvotāju grupām saņemt atbalstu energoresursu cenu un vispārējās inflācijas pieauguma ietekmes mazināšanai.

Premjera skatījumā, sistēma būtu jāievieš līdz 1.septembrim.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.