Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Eiropā trešo gadu rīkos Āfrikas cūku mēra informatīvo kampaņu

Turpinot aktivitātes Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatības apturēšanai, Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) trešo gadu rīkos plašu Eiropas mēroga informatīvo kampaņu par ĀCM un tā ietekmi uz mājas cūkām Eiropas saimniecībās, informēja institūta “Bior” pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galvenais kampaņas “Apturiet Āfrikas cūku mēri!” jeb “#StopASF” uzsvars šogad ir uz tiešo komunikāciju ar iestādēm, organizācijām un mērķgrupām, lai veicinātu izpratni par to, kā novērst ĀCM izplatību.

Kampaņa ir vērsta uz Eiropas Dienvidaustrumu reģionu un tiek īstenota sadarbībā ar atbildīgajām iestādēm 18 valstīs – Albānijā, Bosnijā un Hercegovinā, Bulgārijā, Čehijā, Grieķijā, Horvātijā, Igaunijā, Kosovā, Latvijā, Lietuvā, Melnkalnē, Polijā, Rumānijā, Serbijā, Slovākijā, Slovēnijā, Ungārijā un Ziemeļmaķedonijā.

Kampaņas ietvaros plānots īstenot jaunus risinājumus četrās valstīs – Bulgārijā, Polijā, Rumānijā un Serbijā -, kurās situācija saistībā ar ĀCM ir īpaši smaga. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas sākas jūlijā un ilgs līdz septembrim.

Kampaņu EFSA rīko sadarbībā ar lokālajām atbildīgajām iestādēm. Latvijā tās ir “Bior”, Pārtikas un veterinārais dienests, Valsts mežu dienests un citas, kam ir tieša saistība un komunikācija ar galvenajām mērķauditorijas grupām – lauksaimniekiem, medniekiem un veterinārārstiem, kam ir svarīga loma lauksaimnieku konsultēšanā par bioloģisko drošību saimniecībās.

EFSA izpilddirektors Bernhards Urls norāda, ka ĀCM izplatās Eiropas reģionos, kuri iepriekš nebija skarti. Slimības izplatība ir globāls drauds, un tā ir radījusi postošus zaudējumus cūku audzētājiem Eiropā un ārpus tās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņa  ir daļa no Eiropas Komisijas un citu starptautisko organizāciju centieniem apturēt ĀCM izplatību Eiropas Savienībā un kaimiņvalstīs.

ĀCM ir nāvējoša vīrusu slimība, kas skar mājas cūkas un mežacūkas. Vīruss ir nekaitīgs cilvēkiem, bet daudzās valstīs izraisa ievērojamus sociālekonomiskus izaicinājumus. Tāpat Eiropā nav apstiprinātu vakcīnu pret ĀCM, tāpēc slimības uzliesmojuma gadījumā skartajā teritorijā var būt nepieciešams nokaut lielu skaitu saimniecībās audzētu cūku.

Kopš 2014.gada jūnija, kad Latvijā pirmo reizi tika reģistrēts ĀCM, vīruss konstatēts kopumā 6490 mežacūkām.

Foto: pixabay un publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.