Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eiropas testēšanas nedēļā aicina veikt bezmaksas eksprestestus

Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes (JSLP) Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļa Eiropas testēšanas nedēļā (European testing week) – no 22. līdz 29. novembrim – ikvienu aicina bez maksas anonīmi veikt HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestus, kā arī glikozes un holesterīna mērījumus. Testam iepriekš jāpiesakās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šoruden testpunkti visā Latvijā, tostarp Jelgavas testpunkts Stacijas ielā 13, iesaistās Eiropas testēšanas nedēļas aktivitātēs, lai veicinātu Latvijas iedzīvotāju izpratni par HIV un hepatītu testu veikšanas nepieciešamību un savlaicīgas infekcijas atklāšanas nozīmi. Testēšanas nedēļa notiek divas reizes gadā – rudenī un pavasarī.

No 22. līdz 29. novembrim jebkurš iedzīvotājs aicināts bez maksas veikt HIV, sifilisa, B un C hepatīta eksprestestus drošā un atbalstošā vidē. Testu veikšana ir anonīma un konfidenciāla – personu apliecinošs dokuments nav jāuzrāda. Turklāt rezultātu varēs uzzināt jau pēc 20 minūtēm.

Lai veiktu eksprestestus, obligāti iepriekš jāpiesakās, zvanot vai sūtot ziņu pa tālruni 27830373 vai sūtot e-pastu uz adresi testpunkts@soc.jelgava.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas testpunkts atrodas Stacijas ielā 13. Jāpiebilst, ka tur eksprestestus bez maksas iespējams veikt ne tikai Eiropas testēšanas nedēļas laikā, bet arī ikdienā.

Jelgavas testpunkta darba laiks:

pirmdienās no pulksten 9 līdz 12 un no 13 līdz 18.30;

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

trešdienās, ceturtdienās no pulksten 9 līdz 12 un no 13 līdz 16.30.

Pirms un pēc testa veikšanas var saņemt konsultāciju par profilakses un ārstēšanas jautājumiem, kas saistīti ar HIV, sifilisu, B un C hepatītu.

JSLP Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļa sniedz iespēju veikt arī bezmaksas glikozes un holesterīna mērījumus, kā arī izmērīt asinsspiedienu. Arī šo mērījumu veikšanai iepriekš jāpiesakās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sīkāka informācija par HIV profilakses punktiem atrodama ŠEIT.

Ziņu sagatavoja Jelgavas Sociālo lietu pārvalde

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.