Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ēkā Jelgavā, Vecpilsētas ielā 2 restaurē krāsnis un atjauno vēsturiskos sienu ornamentus

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklī – ēkā Jelgavā, Vecpilsētas ielā 2 notiek podiņu krāšņu restaurācija, kā arī sienu vēsturisko ornamentālo rakstu joslu atjaunošana. Objektu plānots nodot ekspluatācijā vasaras beigās, un pēc tam tiks veikta ēkas aprīkošana, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpinās valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – 18.gadsimta otrās puses 19. gadsimta sākuma dzīvojamās ēkas un noliktavas – Vecpilsētas ielas 2 restaurācija un pārbūve, kā arī saistītās ēkas Jāņa Asara ielā 1 pārbūve. Ēkām pabeigta jumta segumu izbūve un notiek fasāžu apdare.

Vecpilsētas ielas 2 ēkas iekštelpās ir pabeigta grīdu ieklāšana un turpinās iekštelpu atjaunošana. Šobrīd meistari veic sienu dekoratīvo apdari – vairākās telpās notiek ornamentālo joslu atjaunošana. Būvdarbu gaitā tika veikta iekštelpu apdares slāņu izpēte, kuras laikā konstatēja mākslinieciski vērtīgu polihromo apdari – sienas augšdaļā izvietoti raksti, kas krāsoti dažādos būvperiodos 18. un 19. gadsimtā gan brīvroku, gan trafareta tehnikā.

Notiek arī podiņu krāšņu restaurācija, kā arī manteļskursteņa atjaunošana. Tas būs līdz šim vienīgais zināmais atjaunotais manteļskurstenis Jelgavā. Ēkai jau ir restaurētas iekšdurvis un ārdurvis. Savukārt ēkā Jāņa Asara ielā 1 norit pēdējie apdares darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Notiek arī ēku kompleksa teritorijas labiekārtošanas darbi, piemēram, zemes planēšana, kā arī izveidota neliela skatuve pasākumu rīkošanai un tiek mūrēts āra ceplis keramikas apdedzināšanai.

Būvdarbus veic SIA “Warss+”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Būves birojs”, savukārt autoruzraudzību  –  SIA “Livland Group”.

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiek pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā” gaitā, realizējot divus būvprojektus – “Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija” un “Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekti tiek realizēti kopā, jo Jāņa Asara iela 1 ir paredzēta kā saistītā infrastruktūra kultūras piemineklim Vecpilsētas ielā 2. Tur tiks veidota vienota un publiski pieejama teritorija Jelgavas vēsturiskā kvartāla apmeklētājiem. Šajā vietā tiks izveidots jauns tūrisma objekts – Dzīvesziņas un arodu sēta, kur atradīsies keramikas un aušanas darbnīcas un Saimes istaba. Plānots, ka tajā interesenti varēs apgūt dažādu amatu prasmes un notiks ar latviešu tautas tradīcijām saistīti pasākumi.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.