Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ēkai Vecpilsētas ielā 2 – māla dakstiņu jumts

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiek pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā” gaitā.

Šonedēļ Vecpilsētas ielas 2 ēkā Jelgavā notiek māla dakstiņu jumta klāšana. Atjaunotajai ēkai jau ir ielikti logi, turpinās iekšējo komunikāciju izbūve un tuvākajā laikā tiks uzsākti iekštelpu apdares darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ēkā projekta sākuma stadijā tika veikta iekštelpu sienu dekoratīvo krāsojumu izpēte un tika atklāti vairāki zīmējumi gan ar ziedu, gan stilizētu augu motīviem. Plānots, ka turpmāko restaurācijas darbu laikā vairākās ēkas telpās tie tiks atjaunoti, informē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Pēc restaurācijas ēkai pagājušā gada decembrī tika samontēta pēdējā no iepriekš noņemtajām un restaurētajām guļbūves ārsienām. Visām ārsienām tika protezētas satrupējušās daļas, saglabājot nebojātās koka detaļas. Lai uzstādītu atpakaļ atjaunotās ārsienu koka konstrukcijas,  būvobjektā pārmūrēta daļa pamatu un izbūvēta hidroizolācija.

Objektā pabeigta lielākā daļa no inženierkomunikāciju izbūves darbiem – elektroapgādes tīkli, siltummtrases pieslēgums, ūdens un kanalizācijas izbūve, kā arī veikta drenāžas izbūve. Savukārt ēkai J.Asara ielā pabeigts jumts, ielikti logi un durvis, kā arī notiek telpu iekšējās apdares darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvdarbus veic SIA “Warss+”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Būves birojs”, savukārt autoruzraudzību  –  SIA “Livland Group”.

Nami Vecpilsētas ielā 2 un Jāņa Asara ielā 1 tiek pārbūvēti Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Jelgavas pilsētā” gaitā, realizējot divus būvprojektus – “Ēkas Vecpilsētas ielā 2 pārbūve un restaurācija” un “Ēkas pārbūve Jāņa Asara ielā 1”. Projekti tiek realizēti kopā, jo Jāņa Asara iela 1 ir paredzēta kā saistītā infrastruktūra kultūras piemineklim Vecpilsētas ielā 2. Tur tiks veidota vienota un publiski pieejama teritorija Jelgavas vēsturiskā kvartāla apmeklētājiem. Šajā vietā tiks izveidots jauns tūrisma objekts – Dzīvesziņas un arodu sēta, kur atradīsies keramikas un aušanas darbnīcas un Saimes istaba. Plānots, ka tajā interesenti varēs apgūt dažādu amatu prasmes un notiks ar latviešu tautas tradīcijām saistīti pasākumi.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.