Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eliasa muzejā apskatāma audumu izstāde

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas līdz 17. martam apskatāma izstāde “Krāsainā auduma vēsture”, kas tapusi sadarbībā ar interjera audumu salonu “Ticians”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ticians − vārds, kas raisa asociācijas ar vēlīnās renesanses smalko toņu meistaru venēcieti Ticiānu Večelio un viņa gleznām. Večelio ir viens no retajiem vecmeistariem, kura talants tika atzīts jau viņa dzīves laikā. Ne velti arī mūsu interjera audumu salonam esam izvēlējušies nozīmes ziņā ietilpīgu un spēcīgu vārdu – “Ticians” –, jo audumus mēs uztveram kā mākslas darbus,” teikts izstādes pieteikumā. Audumu salons šajā izstādē iepazīstina ar audumiem, kas ietver izcilu vizuālo, sajūtu un komforta kvalitāti, audumus, kas iemieso gan laikmetīgās tendences, gan kultūrvēsturiskās tradīcijas.

Salona “Ticians” kolekcijās ir pārstāvēti pasaulē atzīti tekstila dizaina zīmoli – kompānijas “Jab”, “Pierre Frey”, “Dedar”, “Nobilis”, “Lelievre”, “Thibaut”, “Cassaro”, “Tassinari&Chatel” un citas. Kolekcijas vismaz divreiz gadā salons papildina ar jaunumiem no starptautiskajām dizaina izstādēm p“Maison Objet” Parīzē, “Ambiente” Frankfurtē, “Decorex” Londonā un citām.

2024. gada janvārī salona mākslinieces apmeklēja starptautisko dizaina izstādi Parīzē “Paris Deco Off”, no kuras audumu paraugi redzami arī šajā izstādē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Salons “Ticians” dibināts 2003. gadā. Tā īpašniece un kreatīvā direktore Baiba Pāvuliņa interjera audumu dizainā darbojas kopš 1996. gada. Radošo komandu veido pieredzējuši profesionāļi – dizaineres ar ilggadēju pieredzi un augstāko māksliniecisko izglītību Juta Treija un Patricija Tiknuse.

Izstāde papildināta ar salona dizaineres gleznotājas P.Tiknuses gleznām.

Jāpiebilst, ka salons “Ticians” piedalījies Latvijas Republikas Saeimas, Valsts prezidenta kabineta Rīgas pilī, Rīgas Jūgendstila muzeja un Kuldīgas novada muzeja, “Baltic Beach Hotel” un citu interjeru iekārtošanā. Ļoti daudz projektu realizēts privātajos interjeros Latvijā un Eiropā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.