Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eliasa muzejā atklāta izstāde “Šāndoram Petēfi 200. Dzeja un dzīve”

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “Šāndoram Petēfi 200. Dzeja un dzīve” – caur izstādes materiāliem, kas uz Jelgavu ceļojuši no Petēfi Literatūras muzeja, interesentiem ir iespēja iepazīt ungāru revolucionārā dzejnieka dzīvi un daiļradi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāndora Petēfi (Sándor Petőfi) pazīstams kā viens no ievērojamākajiem ungāru dzejas dižgariem. Viņa daiļradē bieži sastopama mīlestības un brīvības tēma. Būdams viens no aktīvākajiem ungāru 1848. gada revolūcijas atbalstītājiem un brīvības cīnītājiem arīdzen kara laukā, viņš radīja dzeju, kas iedvesmoja viņa laikabiedrus. Savā dzīves laikā Petēfi kļuva par vienu no sacelšanās centrālajām figūrām un vienlaikus – par ungāru nacionālās pašapziņas veidošanās simbolu. Daudz ceļojot, tapušas viņa asprātīgās piezīmes par redzēto – dabu, cilvēkiem, viņu paražām. Lai gan dzimis pirms 200 gadiem, Petēfi popularitāte Ungārijā nekad nav mazinājusies, tāpēc kopš 1954. gada līdz pat šodienai Petēfi Literatūras muzejā tiek glabātas literārās atmiņas par izcilo dzejnieku.

Par godu gadadienai, sadarbojoties Ungārijas vēstniecībai un Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejam, daļa no materiāliem par dzejnieka dzīves gaitām un daiļradi ceļojušas uz Jelgavu. Izstāde muzeja otrā stāva foajē veidota kā informatīvie stendi, kur apmeklētāji var iepazīties ar dažādiem faktiem no dzejnieka dzīves, dzeju, kā arī viņa mākslas darbu, ceļojumu un vēsturiskā apģērba attēliem. Zīmīgi, ka sadarbības gaitā Jelgavā viesojās un izstādi atklāja Ungārijas vēstnieks Latvijā Ģergs Urkuti.

Izstāde muzejā būs apskatāma līdz 3. janvārim. Informāciju par muzeja darba laiku un biļešu cenām iespējams uzzināt muzeja mājaslapā www.jvmm.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.