Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

EP lems par Covid-19 sertifikāta termiņa pagarināšanu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti jaunnedēļ pieņems savu nostāju par Eiropas Savienības (ES) digitālā Covid-19 sertifikāta darbības termiņa pagarināšanu par vienu gadu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš norāda, ka ES digitālais Covid-19 sertifikāts tika pieņemts 2021.gada jūnijā, lai uz 12 mēnešiem atvieglotu brīvu pārvietošanos Eiropā pandēmijas laikā. Šīs shēmas darbības termiņš beigsies 2022.gada 30.jūnijā.

Februārī Eiropas Komisija nāca klajā ar priekšlikumu pagarināt sertifikāta darbības termiņu vēl par gadu. Tas arī ļautu dalībvalstīm piešķirt testēšanas sertifikātus, pamatojoties uz jauna veida antigēnu testiem.

EP Pilsoņu brīvību komiteja pieņēma nostāju 28.aprīlī, pieprasot shēmas pārskatīšanu sešu mēnešu laikā. EP deputāti arī uzsver, ka Covid-19 sertifikāta turētājiem nevajadzētu ierobežot brīvu pārvietošanos ES, ja vien tas nav absolūti nepieciešams.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lēmums sākt sarunas ar ES Padomi un Komisiju tiks paziņots gaidāmās plenārsesijas, kas notiks no 2.maija līdz 5.maijam, sākumā. Ja kāds no EP deputātiem pret šo lēmumu iebildīs, tas tiks nodots balsošanai ceturtdien, 5.maijā.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. viss tik loģiski. Vakcīnas darbojas ar pilnu jaudu apmēram 20 dienas, jauda līdz 20% nokrīt 12 nedēļu laikā. Ar c19 slimo arī 3 un 4 x vakcinētie, arī mirst vakcinētie. Kaimiņam 3 potes, šobrīd c19 jau 3šo reizi. Otro reizi nācās slimot slimnīcā. Vairāku zinātnisko pētījumu apraksti lancet un bmj nesakrīt ar to, ko raksta presē un stāsta lv epidemiologi.

    1
    1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.