Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

ES mājā atklās izstādi “Vienā valodā”

Eiropas Savienības (ES) mājā Rīgā šodien pulksten 15 atklās mākslinieka Viļņa Heinrihsona audzēkņu un VSAC “Jelgava” klienta Ronalda Ļeonova radošo darbu izstādi “Vienā valodā”, ko rīko Māras Muižnieces mākslas skola sadarbībā ar fondu “Nāc līdzās!”, informēja fondā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fondā atzīmēja, ka Ronalds Ļeonovs, neskatoties uz to, ka savu dzīvi veselības traucējumu dēļ vada sociālās aprūpes centrā un sadzīvo ar šizofrēnijas radītajām grūtībām, brīvajos brīžos izsaka sevi radoši, zīmējot krāsainas, daudzveidīgas kompozīcijas. Šī būs jau otrā fonda “Nāc līdzās!” veidotā radošā izstāde, kurā būs redzami Ronalda Ļeonova darbi. Pirmā ir izstāde “Autsaidera māksla”, kura vēl ceļo pa Latviju un patlaban ir skatāma Daugavpilī.

Ideja izveidot jauniešu zīmējumu izstādi, izmantojot tos pašus krāsu toņus vai citus vizuālās valodas elementus, kādi sastopami Ļeonova darbos, pieder Māras Muižnieces mākslas skolas pedagogam Heinrihsonam. Tādā veidā līdzās mākslā ir jaunieši no mākslas skolas un mākslinieks Ļeonovs, kas apliecina, ka mākslas valodai nav robežu.

Autoriem bija dota brīvība izvēlēties, cik cieši turēties pie izvēlētā darba vizuālajām izpausmēm un cik daudz ielikt no sevis, ko papildināt, izmainīt. Katrs jaunietis beigās izvēlējās vienu zīmējumu tālākā darba veikšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde ES mājā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, būs skatāma līdz 14.novembrim ES mājas darba laikā.

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.