Florbola komandām spēles Grobiņā vienā dienā

FK “JeNo” vēl janvārī jāaizvada četri mači, kas būs ļoti svarīgi cīņā par izslēgšanas spēlēm.

Vietējie florbola klubi, abi vienā dienā, devās tālajā izbraukumā uz Grobiņu, lai aizvadītu mačus katrs savā līgā. FK “Ozolnieki/JN”, nospēlējot katastrofāli otrajā periodā, piekāpās pērnās sezonas čempionei, savukārt FK “JeNo” mača beigu daļā tomēr salauza pastarītes pretestību.

Pirmā laukumā devās Latvijas 2. līgas dalībniece “JeNo”, kas pirms šīs cīņas bija cietusi trīs neveiksmes pēc kārtas. Spēlē pret pēdējā vietā esošo FK “Dienvidkurzemi” punktus zaudēt nebija ieteicams, lai reāli varētu turpināt cīņu par “play-off ”. Rezultātu jau otrajā minūtē atklāja kurzemnieki, taču pirmo trešdaļu vadībā ar 3:1 noslēdza jelgavnieki. Otrā perioda vidū mājinieki īsā laikā iemeta divus vārtus un rezultātu izlīdzināja – 3:3. Īsi pirms pārtraukuma “JeNo” atguva vadību – 4:3. Noslēdzošā perioda ievadā laukuma saimnieki atkārtoti panāca neizšķirtu (4:4), tomēr jelgavnieki bija ļoti motivēti šajā mačā izcīnīt trīs punktus. Viņi minūtes laikā teicami realizēja divus vairākumus, nokļūstot priekšā ar 6:4. “Dienvidkurzeme” vairākkārt nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet augļus tas nedeva. Tieši otrādi, Jelgavas novada vienība guva septītos vārtus, izcīnot panākumu ar 7:4 un pārtraucot trīs neveiksmju virkni. Uzvarētājiem ar diviem vārtiem un vienu rezultatīvu piespēli atzīmējās gan Elvis Ērmanis, gan Gusts Jānis Petrovičs.

Aptuveni stundu pēc “JeNo” spēles dueli pret esošajiem līgas čempioniem “Leģions/Grobiņas SC”, kas atrodas 1. līgas Rietumu grupas augšdaļā, aizvadīja šosezon tikai vienu panākumu guvušie “Ozolnieki/JN”. Pirmais periods Zemgales komandai izdevās ļoti veiksmīgs. Divu vārtu pārsvaru tā ieguva ātri – trešajā minūtē. Lai arī Grobiņas florbolisti īsā laikā deficītu dzēsa, viesi pirmajā pārtraukumā devās, esot trīs vārtu attālumā no pretiniekiem – 5:2. Pavisam katastrofālas “Ozolniekiem/JN” padevās otrās trešdaļas pirmās 10 minūtes, kuru laikā savos vārtos tika ielaistas astoņas (!) bumbiņas – 6:10. Pēc 10. ielaistajiem vārtiem sekoja likumsakarīga vārtsargu rokāde – 19 gadu vecā Rendija Reiņa Stepes vietā nāca divarpus gadus jaunākais Emīls Reinis Rudzītis. Perioda beigu daļā viesi vienus vārtus atguva – 7:10. Trešajā periodā mājinieki atjaunoja četru vārtu vadību, tomēr Ozolnieku vienība parūpējās par intrigu mačā, divas minūtes pirms pamatlaika beigām samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 11:12. Atspēlēties gan neizdevās, “Ozolniekiem/JN” ciešot kārtējo neveiksmi – 11:13. Zaudētājiem par spēles vērtīgāko atzina uz maiņu nākušo vārtsargu E. R. Rudzīti, kurš sev atvēlētajās 30 minūtēs atvairīja 18 no 21 metiena.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas” #SIF_MAF2023