Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Forumā pārrunās programmas “Latvijas skolas soma” lomu kultūras iepazīšanā un pieejamībā Latvijas skolās

Ekskursija Nacionālajā teātrī. Foto: R. Oliņš

17. oktobrī Latvijas Nacionālajā teātrī notiks programmas “Latvijas skolas soma” forums, kurā skolotāji, kā arī programmas koordinatori pašvaldībās un skolās satiksies klātienē, lai turpinātu iepazīt Latvijas kultūru, dalītos pieredzē un iedvesmotos tālākajam darbam. Programmas komanda iepazīstinās ar aktualitātēm, dažādu kultūras nozaru pārstāvji vēstīs par savas nozares specifiku un nozīmi daudzveidīgajā kultūras izpausmju klāstā, savukārt skolotāji dalīsies pieredzes stāstos par programmas sniegto iespēju izmantošanu savā darbā, informē pasākuma rīkotāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna stāsta: “Pasaulē tik daudz kas mainījies, kopš iepriekšējo reizi klātienē tikāmies 2019. gadā Latvijas Nacionālajā operā un baletā, taču kultūra nemainīgi bijusi tā, kas palīdzējusi cilvēkiem gan rast prieku un mierinājumu pandēmijas radītajā izolācijā gan atrast veidu, kā runāt ar bērniem un jauniešiem tepat netālu notiekošā kara apstākļos, ieliekot notiekošo plašākā kontekstā.

Šī klātienes tikšanās iecerēta ne vien kā iespēja paplašināt zināšanas par kultūras daudzveidību un dalīties pieredzē par programmas norisi klases, skolas un pašvaldības līmenī, bet arī kā paldies par programmai veltīto darbu un rūpēm. Esam pateicīgi, ka varam turpināt iepazīt skaistākās mūsu valsts kultūras institūcijas un tikties Latvijas Nacionālajā teātrī, kas kopš programmas uzsākšanas bijis aktīvs un radošs sadarbības partneris. No projekta “Latvijas skolas soma” kļuvusi par pastāvīgu programmu, tāpēc forumā kopīgi domāsim, kā izmantot valsts radīto iespēju un piešķirto finansējumu maksimāli efektīvi un jēgpilni.”

Forumā klātesošos uzrunās kultūras ministrs Nauris Puntulis, Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte, Latvijas Nacionālā teātra direktors Jānis Vimba un Valsts izglītības satura centra vadītāja Liene Voroņenko.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai nostiprinātu izpratni par kultūras nozaru daudzveidību programmas “Latvijas skolas soma” saturā un to potenciālu mācību un audzināšanas darbā, forumā aicināti uzstāties dažādu kultūras nozaru eksperti. Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) Kultūras un mākslu institūta zinātniskā asistente, lektore, kritiķe, Rīgas Starptautiskā kinofestivāla kuratore Dārta Ceriņa runās par kino kā izglītības procesu, dizaina biroja H2E dibinātāja, Latvijas Mākslas akadēmijas profesore Ingūna Elere vēstīs par dizaina nozari un tā lomu demokrātijā, par pārmaiņām muzeju nozarē stāstīs pētniece, LKA maģistra programmas “Kultūras mantojuma pārvaldība un komunikācija” direktore, Latvijas Muzeju biedrības valdes locekle Elīna Vikmane, par cirka nozari Latvijas kultūrtelpā runās VSIA “Rīgas cirks” valdes locekle Māra Pāvula, savukārt uz teātri kā starpdisciplināru mākslu aicinās paskatīties Latvijas Nacionālā teātra mākslinieciskais vadītājs Elmārs Seņkovs.

Savā pieredzē, īstenojot programmu “Latvijas skolas soma”, dalīsies Valmieras tehnikuma direktores vietniece kultūrizglītības un personības attīstības jomā Vita Zeibote, Rīgas 85. pamatskolas vēstures skolotāja Ligita Straube un Rīgas Purvciema vidusskolas direktora vietniece izglītības jomā Gita Pohevica.

Dienas noslēgumā foruma dalībniekus ar īpašu muzikālu sveicienu “Dziesmas zem zaļā jumta” iepriecinās Latvijas Nacionālā teātra mākslinieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāka informācija un foruma programma: https://www.lnkc.gov.lv/lv/jaunums/notiks-programmas-latvijas-skolas-soma-forums

Forums būs skatāms arī tiešraidē Latvijas Nacionālā kultūras centra mājaslapā, programmas “Latvijas skolas soma” “Facebook” lapā un “YouTube” kanālā, kā arī Latvijas Sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Kopš 2018. gada rudens kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, materiālajā un nemateriālajā kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, saistot tās ar mācību saturu. Programmu “Latvijas skolas soma” administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāk par programmu “Latvijas skolas soma”:

https://www.latvijasskolassoma.lv/

https://www.facebook.com/latvijasskolassoma

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

https://www.instagram.com/latvijasskolassoma/

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.