Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

(FOTO) Dzīvesziņas un arodu sētā nosvinēti pavasara saulgrieži

24. martā Dzīvesziņas un arodu sētā nosvinēti pavasara saulgrieži. Apmeklētājus priecēja amatnieku un mājražotāju tirdziņš, radošās darbnīcas, mākslinieku priekšnesumi, kopīgas rotaļas un tradicionālas pavasara laika aktivitātes, informē Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā uzstājās bērnu un jauniešu deju kolektīvi “Ieviņa” un “Vēja zirdziņš”, kā arī tautas deju ansamblis “Ritums”. Apmeklētājiem putnu balsis palīdzēja saklausīt mūziķe un folkloriste Baiba Ērgle, kura stāstīja par latviešu folklorā sastopamajiem putniem, kā arī ar dažādu tautas mūzikas instrumentu palīdzību atdarināja putnu balsis. Klausītājiem bija iespēja sacensties un mēģināt atminēt, kuriem putniem pieder šīs balsis. Ģimenes ar bērniem, kā arī citi pasākuma apmeklētāji folkloras kopas “Liepāres” pavadībā izdziedāja tradicionālās pavasara dziesmas un gāja rotaļās, sveicot pavasari un piesaistot savai sētai labklājību.

Dzīvesziņas un arodu sētas viesi pasākumā laikā bija aicināti piedalīties radošās aktivitātēs – putnu būrīšu izgatavošanas darbnīcā, kafejnīcas “Brokastnīca” pārstāves iedrošināti, glazēt pavasara cepumus, “Austras rakstu” saimnieču vadībā ievīstīt olas dabas materiālos un izvārīt tās manteļskurstenī, kā arī piedalīties tradicionālas Lieldienu izdarībās – olu ripināšanā un olu kaujās.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.