Sieviešu futbola komanda “FK Jelgava” 18. maijā savās mājās Latvijas 1. līgas spēlē ar rezultātu 2:1 (1:0; 1:1) pārspēja viešņas no “FK Olaine-2”. Jelgavnieču rindās vārtus guva Ketija Daukšte un Jevgēņija Blūma.

Latvijas Sieviešu līgās “FK Olaine” dublieres uz Jelgavu atbrauca ar trim savas spēcīgākās komandas pārstāvēm, bet jelgavnieces tas neatturēja pret centieniem gūt uzvaru. Interesanti, ka pretinieču komandā šosezon kapteines lomu pilda Ilze Everte, kura vēl pagājušā sezonā spēlēja “FK Jelgava” rindās.

Pirmajā puslaikā uzbrukumi notika no vieniem vārtiem uz otriem. Nevienai komandai nebija pārsvars bumbas kontrolē. “FK Jelgava” futbolistes veiksmīgi neitralizēja viešņu uzbrukumus, bet pašām arī daudz neizdevās pieturēt bumbu, jo centās pēc iespējas ātrāk nonākt pretinieču laukuma pusē.

Jelgavnieces bieži centās sists uz vārtiem un spēles 27. minūtē no soda laukuma kreisās malas “FK Jelgava” kapteini Ketija Daukšte raidīja bumbu pāri viešņu vārtsardzes Katrīnas Bunikas galvai un atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Otrajā puslaikā “FK Olaine-2” centās saasināt spēli, lai iegūtu iespējas izlīdzināt rezultātu. “FK Jelgava” galvenais treneris Aleksejs Osipovs pastiprināja aizsardzību un atsvaidzināja uzbrukumu, laižot uz laukuma Jevgēņiju Blūmu.

Jevgēņija uzreiz devās uzbrukumā caur labo malu, apspēlēja pretinieču aizsardzi un raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī, gūstot komandas labā otros vārtus 63. minūtē – 2:0.

“FK Olaine-2” centās atspēlēties, bet bieži sastapās ar jelgavnieču precīzu spēli aizsardzība. 72. minūtē viešņu uzbrucējai izdevās no soda laukuma līnijas raidīt bumbu pēc ballistiskas trajektorijas un tā pie pašu vārta pārliktņa ielidoja vārtos tā, ka vārtsardze Elza Renāte Strazdiņa nespēja to apturēt – 2:1.

“FK Jelgava” meitenēm šī ir otrā uzvara trīs spēlēs un tas ļauj viņām saglabāt trešo vietu turnīra tabulā. 28. maijā jelgavnieces savās mājās tiksies ar “Metta” sieviešu komandas dublierēm, kuras šobrīd ieņem ceturto pozīciju.

“FK Jelgava” – “FK Olaine-2” 2:1 (1:0; 1:1)

“FK Jelgava”: Elza Renāte Strazdiņa (C) (G), Alise Keita Baltrušaite, Rendija Baltrušaite, Aļona Pagora (62′ Jevgēņija Blūma), Santa Baltause (75′ Karolina Auziņa), Anna Poņatovska (80′ Ance Daibe), Kate Rozenvalde, Anna Bogdanova, Denīze Marta Medinika, Ketija Daukšte, Daniela Miļūna, galvenais treneris – Aleksejs Osipovs.

“FK Olaine-2”: Katrīna Bunika (G), Milēna Blate, Laura Kallase, Ilze Everte (C), Valērija Širina (46′ Nellija Ēvalde), Alise Grigorjeva, Aļina Mihailova (80′ Alise Mocaka), Rēzija Bondare (46′ Mari Dabašinska, 69′ Elīze Mackeviča), Jekaterina Goruza, Loreta Dārta Auziņa, Samanta Nikola Zālīte; rezerve – Dārta Gintere; galvenais treneris – Aleksandrs Mihailovs.

Vārti: Ketija Daukšte 27′, Jevgēņija Blūma 63′, Laura Kallase 72′

Brīdinājumi: Ilze Everte 19′, Mari Dabašinska 60′

Galvenā tiesnese: Marita Vītola