“FS Jelgava” gūst pirmos vārtus pret “RFS”, bet zaudē spēlē (VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” trešdien izbraukuma spēlē guva savus pirmos vārtus pret “FC RFS” kopš savas dalības čempionātā, bet kopumā zaudēja “Tonybet” Virslīgas 4. kārtas spēlē ar rezultātu 1:5 (0:4; 1:1). Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva pussargs Ralfs Šitjakovs, saglabājot savu pozīciju starp čempionāta rezultatīvākiem futbolistiem ar 3 gūtiem vārtiem sezonas ievadā.

Jelgavnieki, gatavojoties spēlei, labi apzinājās, ka būs jāspēlē no aizsardzības. Tas bija arī viens no iemesliem, kāpēc sākumsastāvā nebija vairāki spēcīgi futbolisti. Pretēji plānotajam mājinieki ļāva “FS Jelgava” sportistiem kontrolēt bumbu un veidot uzbrukumus. Beidzās gan tas tikai ar to, ka jelgavnieki izstiepa savas aizsardzības līnijas un Latvijas čempioni to izmantoja savās labā.

Spēles 4. minūtē “RFS” ar tālām piespēlēm ātri mainīja laukuma malas, izraujoties caur jelgavnieku vidējo aizsardzību un nonāca soda laukumā. Vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs atvairīja Kuadjo (Kouadio) sitienu, bet bija bezspēcīgs pret Saviča bumbas trieciena vārtus tīklā – 0:1.

Pēc zaudētiem vārtiem situācija nemainījās. “FS Jelgava” kontrolēja bumbu un veidoja uzbrukumus, tiekot arī pie vairākām standartsituācijām. Diemžēl savas iespējas jelgavnieki neizmantoja, toties dabūja atpakaļ ātru pretuzbrukumu, kuru 14. minūtē ar vārtu guvumu noslēdza Emersons (Emerson) – 0:2.

Arī pēc otriem zaudētiem vārtiem laukuma saimnieki ļāva “FS Jelgava” spēlēt pietiekami brīvi, kas bija pret sākuma nostādījumu, spēlēt aizsardzībā. Tas jauniešos radīja zināmu pašpārliecību, kas noveda pie kļūdas piespēlē, spēlējot savā lakuma pusē un pretinieku stūra sitiena, kuru 28. spēles minūtē ar galvu vārtos ieraidīja serbs Darko Lemajičs – 0:3.

Pēc šiem vārtiem jelgavnieki sāka savilkt aizsardzības līnijas, bet nepietiekami, lai neļautu laukuma saimniekiem veidot ātrus uzbrukumus. Pēc vien no tādiem “FS Jelgava” futbolisti paspēja atgriezties soda laukumā, bet nepaspēja sadalīt pretiniekus un Roberts Savaļnieks 30. minūtē raidīja ceturto bumbu Vjačeslava Kudrjavceva sargātos vārtos – 0:4.

Pēc pārtraukuma “FS Jelgava” veica plānotās izmaiņas spēlētāju sastāvā un savilka savas aizsardzības līnijas, kas kļuva rīdziniekiem grūti pārvaramas. Pozitīvi arī tas, ka jelgavnieki neaizmirsa arī par uzbrukumiem, bet domājot arī par laicīgu atgriešanos aizsardzības pozīcijās.

Spēles 69. minūtē gan tika izlaists Petra Mareša centrējums uz soda laukumu, kura ar galvu precīzi nospēlēja serbs Darko Lemajičs, gūstot piektos vārtus – 0:5.

Jāatdod visa cieņa “FS Jelgava” futbolistiem, kuri arī pēc šiem zaudētiem vārtiem nekrita izmisumā, bet turpināja mēģinājumus gūt vārtus. Vārtu gūšanas momenti bija vairāki, bet rezultatīvs bija viens. Aizsargs Valters Purs aktīvi nospēlēja laukuma vidū, neļaujot laukuma saimniekiem izveidot ātru pretuzbrukumu.

Bumba uzreiz nonāca uz kreiso laukuma malu pie pussarga Ralfa Maslova, kurš 87. minūtē iespēlēja to soda laukumā, kur ar vienu pieskārienu Ralfs Šitjakovs raidīja pirmo “FS Jelgava” vēsturē bumbu “RFS” vārtos – 1:5.

Jelgavnieki līdz pašām pēdējām spēles sekundēm mēģināja gūt vēl kādus vārtus un šeit var atzīmēt komandas debitanta Ādama Dreimaņa bumbas raidījumu nedaudz virs vārtu pārliktņa, kurš varēja kļūt par vēsturisku.

“FS Jelgava” spēlētāji šajā cīņā pierādīja, ka nav vēl izšāvuši visu savu pulveri un gatavojās nākošajai sarežģītajai spēlei pret Latvijas vicečempioniem “Riga FC”, kura tiks aizvadīta pirmdien 8. aprīlī Rīgā, atpūtas kompleksā “Mežaparks Sports Village” (Ezermalas 30, Rīga) pulksten 19:00.

Komandu sastāvi

“FC RFS”: 13 Jevgeņijs Nerugals (G), 70 Dragoljub Savic, 22 Darko Lemajič, 23 Herdi Prenga, 99 Gļebs Žaleiko, 27 Adam Markhiyev (49 Mārtiņš Ķigurs 61′), 11 Roberts Savaļnieks (24 Mikaze Nagasawa 71′), 17 Alain Cedric Herve Kouadio (7 Ismael Diomande 71′), 10 Emerson Santana Deocleciano (8 Lasha Odisharia 61′), 25 Petr Mares, 43 Žiga Lipušček (21 Elvis Stuglis 61′) (C); rezervisti­ – 1 Pāvels Šteinbors (G), 15 Rostand Ndjiki, 30 Haruna Rasid Njie, 18 Dmitrijs Zelenkovs; galvenais treneris – Viktors Morozs.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 19 Armands Pētersons, 4 Gļebs Kačanovs, 23 Gļebs Kļuškins (14 Ādams Dreimanis 69′), 99 Rihards Bečers (9 Oloko Joseph Ede 62′), 8 Ralfs Šitjakovs, 22 Valters Purs, 10 Agris Glaudāns (70 Artūrs Janovskis 62′), 28 Andris Deklavs (C), 15 Kristers Pantelejevs (18 Ralfs Maslovs 46′), 21 Valters Laiviņš (11 Dāvis Mārcis Valmiers 46′); rezervisti – 92 Edgars Andrejevs (G), 41 Ikuto Gomi, 17 Andris Liepnieks, 30 Mārcis Šusts; galvenais treneris – Valērijs Redjko.