“FS Jelgava” neizmanot iespējas un piekāpjas “Valmiera FC”

“Tonybet” Virslīgas 16. kārtas izbraukuma spēlē “FS Jelgava” izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus, bet nespēja tos realizēt, kā rezultātā piekāpās spēcīgai “Valmiera FC” ar rezultātu 0:4 (0:2; 0:2).

Japāņu pussargs Ikuto Gomi iepriekšējā spēlē guva traumu un pagaidām nav skaidrs, kad viņš varēs atgriezties uz laukuma. Sākumsastāvā Rihardu Bečeru nomainīja Artūrs Janovskis. Uz rezervistu soliņa Valmierā “debitēja” uzbrucējs Mārcis Peilāns, kurš guva traumu pirms sezonas sākuma un ir beidzis savu reabilitācijas kursu. Gļebs Kļuškins šodien nespēlēja dēļ diskvalifikācijas par sakrātām dzeltenām kartītēm un viņa vietā iznāca Ralfs Šitjakovs.

Valmiera, atšķirībā no Latvija vidusdaļas, sagaidīja futbolistus ar pamatīgu lietusgāzi, kura atvēsināja gaisa temperatūra, bet par slidenu padarīja stadiona dabīgo segumu. Sportistus tas padarīja nedaudz piesardzīgākus, lai varētu noturēties kājās pie krasām kustībām.

Protams, ka spēcīgāki valmierieši pārņēma bumbas kontroli un “FS Jelgava” nācās spēlēt no aizsardzības.  Taču jelgavnieki katrā brīdī, kad piekļuva pie bumbas veidoja uzbrukumus uz laukuma saimnieku vārtiem. Atsevišķi momenti bija vārtu gūšanas vērti, bet nedaudz pietrūka veiksmes, lai tos izmantotu.

“Valmiera FC” turpināja dominēt bumbas kontrolē un veidoja vārtu gūšanas iespējas.  17. minūtē jelgavnieki nespēja pārņemt kontroli par bumbu savā aizsardzības zonā un laukuma saimnieku pussargs Lukass Vapne no soda laukuma līnijas ieraidīja bumbu Vjačeslava Kudrjavceva sargātos vārtos – 0:1.

Pēc pirmajiem zaudētiem vārtiem jelgavnieki nemainīja spēles taktiku, bet krietni biežāk tika pie bumbas un nekavējoties veidoja uzbrukumus uz valmieriešu vārtiem. Atsevišķos momentos pietrūka pavisam nedaudz, lai izlīdzinātu spēles rezultātu.

Diemžēl otrā puslaika pieliktajā laikā jelgavnieki pie savu soda laukum atkārtoti nenosedza Lukasu Vapni un viņš praktiski no tās pašas vietas raidīja otro bumbu “FS Jelgava” vārtos – 0:2.

Otro puslaiku komandas uzsāka nemainot spēlētāju sastāvu un arī taktiku. Vienīgais valmierieši spēlēja piesardzīgāk, bet jelgavnieki nedaudz agresīvāk. “FS Jelgava” tas ļāva veidot uzbrukumus, kuros diemžēl atkal nepaveicās izmantot savas lieliskās vārtu gūšanas iespējas.

Jelgavnieku atklātāka spēlē izveidoja iespējas “Valmiera FC” brīvāk darboties viesu sodu laukumā un Džibrils Gijs (Djibril Gueye) 65. minūtē raidīja vārtos bumbu, kuru pirms pirmā sitiena atvairīja vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs – 0:3.

Pēc trešajiem zaudētiem vārtiem jelgavnieki vairs nespiedās pie saviem vārtiem, bet centās saasināt spēli. Uzbrucējam Oloko Ede padevās lieliski sitieni uz vārtiem, bet tos spēja neitralizēt laukuma saimnieku vārtsargs Dāvis Ošs.

80. minūtē punktu vārtu guvumiem pielika “Valmiera FC” franču uzbrucējs Džeremijs Seržs Porsans Klements (Jeremie Serge Porsan Clemente), kurš no tāla attāluma spēja raidīt bumbu zem vārtu pārliktņa – 0:4.

Nekādus īpaši lielus pārmetumus “FS Jelgava” spēlētājiem nevar izteikt. Spēlējot pret spēcīgāku pretinieku bija izveidots daudz labu vārtu gūšanas iespēju, kuras nepaveicās izmantot. Katra no šīm iespējām varēja mainīt visas spēles gaitu, bet puišiem vēl ir jāiemācās tās izmantot.

Svētdien, 2. jūnijā “FS Jelgava” savās mājās uzņems FK “Liepāja”. Šī būs svarīgākā spēle šajā aplī, jo tajā ir iespējas paņemt trīs punktus un tas būs galvenais sportistu uzdevums šim brīvdienām.

Komandu sastāvi

“Valmiera FC”: 12 Dāvis Ošs (G), 14 Renārs Varslavāns, 10 Lūkass Vapne, 34 Andrii Korobenko (21 Kristers Penkevics 68′), 77 Jeremie Serge Porsan Clemente (41 Yusuke Omori 81′), 3 Niks Sliede, 27 Emīls Birka, 24 Alioune Ndoye (29 Bahamboula Jason 81′), 2 Daniels Balodis (C), 23 Maksims Toņiševs (18 Niks Dusalijevs 62′), 19 Djibril Gueye (22 Meissa Diop 68′); rezervisti: 1 Carlos Raul Olses Quijada (G), 17 Carlos Duke, 25 Črt Rotar, 5 Kristers Aļekseičiks; galvenais treneris: Jurģis Kalns.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Joseph Oloko Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons, 70 Artūrs Janovskis (99 Rihards Bečers 72′), 18 Ralfs Maslovs (15 Kristers Pantelejevs 90′), 8 Ralfs Šitjakovs (14 Ādams Dreimanis 72′), 22 Valters Purs, 11 Dāvis Mārcis Valmiers (17 Andris Liepnieks 90′), 10 Agris Glaudāns (7 Mārcis Peilāns 83′), 28 Andris Deklavs (C), rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G), 4 Gļebs Kačanovs, 30 Mārcis Šusts; galvenais treneris: Valērijs Redjko.