“FS Jelgava” neizmanto savas iespējas pret “Riga FC” (VIDEO)

“Tonybet” Virslīgas 5. kārtas spēlē “FS Jelgava” izbraukumā neizmantoja savas iespējas pret “Riga FC” vienību un piekāpās ar rezultātu 0:2 (0:0; 0:2). Komandas sākumsastāvā šodien debitēja uzbrucējs Artūrs Janovskis, kurš bija ļoti aktīvs, bet pirmajā puslaikā vienā no sadursmēm guva traumu un tika nomainīts.

Jelgavas komandai traumu dēļ nevarēja palīdzēt pussargs Gļebs Kļuškins un uzbrucējs Ikuto Gomi. Tādēļ laukumā sākumsastāvā debitēja deviņpadsmit gadus vecais futbola skolas audzēknis Artūrs Janovskis. Savukārt aizsardzībā pēc traumas sadziedēšanas atgriezās Ruandas izcelsmes aizsargs Dilans Maiss (Dylan Maes). Uz rezervistu soliņa debiju piedzīvoja jelgavnieku trešais vārtsargs – sešpadsmit gadus vecais Mārtiņš Veļika.

Ņemot vērā iepriekšējo spēli starp “FC RFS”, jelgavnieku galvenais treneris Valerijs Redjko izvēlējās pret augumā, svarā un profesionalitātē spēcīgāko komandu spēlēt no aizsardzības, atkārtojot pagājušās sezonas klasisko taktiku.

Pirmajā puslaikā šāda taktika deva savus rezultātus, jo rīdzinieki gūt vārtus nespēja. Viena no epizodēm laukuma saimnieku uzbrucēju Marko Regža pievīla arī veiksme, kad viņš no 11 metru soda atzīmes aizsita garām vārtiem.

Aktīvs pirmajā puslaikā bija sākumsastāva debitants Artūrs Janovskis, kurš veidoja bīstamus pretuzbrukumus un saasināja spēli. Diemžēl vienā no izrāvieniem viņš neveiksmīgi nokrita un guva traumu. Artūru nomainīja cits jaunais “FS Jelgava” pussargs Ādams Dreimanis, kurš nepievīla savu komandu līdz pat spēles beigām.

Otrais puslaiks uzsākās pēc līdzīga scenārija – “Riga FC” uzbrūk, bet “FS Jelgava” stāv ciešā aizsardzībā. Diemžēl jelgavnieki 50. minūtē pieļāva minimālo kļūdu, kuras rezultātā ar precīzām piespēlēm soda laukumā nonāca rīdzinieku uzbrucējs Marko Regža un beidzot ieraidīja bumbu Vjačeslava Kudrjavceva sargātos vārtos – 0:1.

Uzreiz pēc zaudētiem vārtiem arī “FS Jelgava” izdevās izvirzīt ātrā uzbrukumā Oloko Džozefu Ede, kurš spēja apsteigt pretinieku aizsargus, izvilināja tālu no vārtiem vārtsargu, bet aizsita bumbu nedaudz garām, netrāpot mērķī.

“FS Jelgava” vairs nebija ko zaudēt un 70. minūtē, kad Agri Glaudānu nomainīja Rihards Bečers, jelgavnieki uzsāka atklātu spēli, cenšoties atspēlēties. Viņiem izdevās uzspiest savu spēles stilu, liekot mājiniekiem aizstāvēties un izveidoja vairākas vārtu gūšanas epizodes, kuras gan netika realizētas.

Spēles pievienotajā laikā, kad “FS Jelgava” turpināja veidot uzbrukumus, “Riga FC” ar ātru piespēli izdevās izveidot ātru pretuzbrukumu, kuru precīzi realizēja spānis Peress-Viko (Brian Pena Perez-Vico) – 0:2.

Pēc spēles “FS Jelgava” galvenais treneris Valērijs Redjko pastāstīja, ka spēlēšana no aizsardzības viņam pašam ne ļoti patīk – spēlētāji patērē daudz spēku, bet spēles iznākums tāds pats, ja spēle atklātu futbolu. Iespējams uz nākošo spēli mēs varēsim vērot taktikas izmaiņu uz vairāk atklātāku, kura arī skatītājiem ir tīkamāka, jo tā veido daudz asu spēļu momentu.

Nākošo spēli nebūs ilgi jāgaida, jo šo sestdien 13. aprīlī plkst.18:00 “FS Jelgava” sporta bāzē jelgavnieki uzņems ambiciozu FK “Auda” ar vārtsargu Raivo Sturiņu, kurš pagājušā sezonā spēlēja mājinieku sastāva.

Komandas sastāvi

“Riga FC”: 16 Nils Toms Puriņš (G), 35 Ivan Erquiaga, 24 Luis Enrrique Iberico Robalino, 15 Petar Bosančič, 23 Eduards Dašķevičs, 18 Marko Regža, 8 Miloš Jojič, 14 Hrvoje Babec, 21 Baba Musah, 13 Raivis Andris Jurkovskis (C), 25 Ngonda Muzinga Glody; rezervisti – 1 Rihards Matrevics (G), 20 Gonzalo Emanuel Muscia, 7 Brian Ezequiel Orosco, 19 Taiwo Abdulrahman, 77 Gauthier Bwayi Mankenda, 11 Brian Pena Perez-Vico, 33 Kirils Iļjins, 3 Mouhamed El Bachir Ngom, 34 Antonijs Černomordijs; galvenais treneris – Simo Johannes Valakari.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Oloko Joseph Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons, 70 Artūrs Janovskis (14 Ādams Dreimanis 38′), 22 Valters Purs, 8 Ralfs Šitjakovs, 18 Ralfs Maslovs, 10 Agris Glaudāns (99 Rihards Bečers 70′), 11 Dāvis Mārcis Valmiers (15 Kristers Pantelejevs 84′), 28 Andris Deklavs (C); rezervisti – 13 Mārtiņš Veļika (G), 4 Gļebs Kačanovs, 30 Mārcis Šusts, 17 Andris Liepnieks, 21 Valters Laiviņš; galvenais treneris – Valērijs Redjko.