“FS Jelgava” nospēlē neizšķirti pret FK “Auda” (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savās mājās aizvadīja neizšķirtu spēli pret FK “Auda” ar rezultātu 0:0, gūstot otro punktu “Tonybet” Virslīgas 6. kārtas spēlē. Spēles gaitu ietekmēja stiprs vējš, kurš katrai komandai deva priekšrocības vienā puslaikā, bet futbolisti tās neizmantoja.

“FS Jelgava” sākumsastāvā izlika visus savus spēcīgākos spēlētājus, izņemot traumēto Ikuto Gomi. Uz spēli pret FK “Auda” centra pussarga lomā atgriezās Gļebs Kļuškins, kurš nespēlēja iepriekšējā spēlē. Jaunie futbolisti palika rezervē, jo komandas vadībā nevēlējās riskēt pret spēcīgo pretinieku.

Viesi izvēlējās sākt spēli tajā laukuma pusē, no kuras vējš pūstu uz jelgavnieku vārtiem un tas viņiem diezgan labi palīdzēja pirmajā puslaikā. Komandas pirmajās minūtēs cīnījās par bumbas kontroli laukuma vidū un mēģināja veidot ātrus pretuzbrukumus.

Pēc kāda laika, spēlējot pa vēja, viesiem izdevās pārvest bumbu uz “FS Jelgava” laukuma pusi un izcīnīja iespējas izpildīt standartsituācijas, kuras varētu novest pie vārtu guvuma.

Mēģinājumus gūt vārtus apturēja jelgavnieku vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs, ka arī mājinieku aizsardzība strādāja, kā pulkstenis. Lielu lomu aizsardzībā nospēlēja Dilans Maiss (Dylan Maess), Valters Pūrs un Armands Pētersons.

Arī pārējie “FS Jelgava” spēlētāji neatpalika. Viņi nedeva viesiem iespējas pietuvoties vārtiem vai gūt vārtus ar tālsitieniem. Pirmā spēles daļa tā arī noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” galvenais treneris Valērijs Redjko nomainīja Gļebu Kļuškinu pret gados jauno pussargu Ādamu Dreimani, kurš sevi labi parādīja iepriekšējās spēlēs.

Vējš nāca talkā mājiniekiem un viņi biežāk nonāca viesu laukuma pusē. FK “Auda” galvenais treneris veica spēlētāju nomaiņu, lai ar svaigiem spēkiem lauztu laukuma saimnieku centienus gūt vārtus.

Spēles 71. minūtē FK “Auda” spēlējošais jelgavnieks Ivo Minkevičs nopelnīja sarkano kartīti par neatļautu Agra Glaudāna apturēšanu, kad steidzās pēc bumbas. Standarta situāciju izpildīja Ralfs Šitjakovs un viņa raidītā bumba lidoja vārtu augšējā stūrī. Vārtsargs Raivo Stūriņš tikai ar pirkstu galiem spēja tai pieskarties, bet ar to pietika, lai bumba mainītu savu lidojuma trajektoriju.

Nedaudz vēlāk uzbrucējs Oloko Ede izrāvās līdz vārtu līnijai un vēl vienu reizi ar bumbu trāpīja vārtu konstrukcijā. Tā atleca uz vārtu priekšu, augsti palecās un Ralfam Šitjakovam neizdevās to ieraidīt neaizsargātos vārtos, sūtot to augsti pāri vārtiem.

FK “Auda” atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem, kas mazināja jelgavnieku iespējas gūt vārtus, spēlējot vairākumā. Jelgavnieku galvenais treneris Valērijs Redjko pēc spēles atzina, ka viņu sarūgtināja tas, ka viņa futbolisti nespēja izveidot pozicionālos uzbrukumus, bet priecēja, ka tie šodien nezaudēja.

Līdzīgi, kā pagājušā sezonā, pirmā čempionāta savstarpējā spēle starp abām komandām noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 0:0 un “FS Jelgava” tika pie sava otrā punkta “Tonybet” Virslīgas jaunajā sezonā.

Ceturtdien, 18. aprīlī “FS Jelgava” savās mājās aizvadīs 7. kārtas spēli pret “Valmiera FC” un meklēs iespējas tikt pie pirmajiem trim punktiem, neskatoties uz pretinieku tituliem un ambīcijām.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 1   Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Joseph Oloko Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons, 23 Gļebs Kļuškins (14 Ādams Dreimanis 46′), 18 Ralfs Maslovs, 22 Valters Purs, 8 Ralfs Šitjakovs, 10 Agris Glaudāns, 11 Dāvis Mārcis Valmiers, 28 Andris Deklavs (C); rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G), 4 Gļebs Kačanovs, 30 Mārcis Šusts, 17 Andris Liepnieks, 99 Rihards Bečers, 21 Valters Laiviņš, 15 Kristers Pantelejevs; galvenais treneris – Valērijs Redjko.

FK “Auda”: 1 Raivo Stūriņš (G), 10 Reginaldo Ramires de Oliveira Albertino, 9 Meleye Diagne (77 Ousmane Camara 61′), 49 Bruno Miguel Costa Monteiro Tavares, 70 Mor Talla Gaye (4 Bakary Diawara 74′), 21 Deniss Meļņiks, 7 Matheus Dos Santos Clemente, 11 Oluwatimilehin Abiodun Ogunniyi (16 Lucas De Ramos Silveira 61′), 14 Aleksejs Saveļjevs (71 Oskars Rubenis 61′), 26 Vjačeslavs Isajevs (C), 5 Ivo Minkevičs; rezervisti – 12 Krišjānis Zviedris (G), 22 Wilguens Paugain, 8 Vladimirs Stepanovs, 17 El Hadj Bakari Mane, 82 Pablo Henrique Almeida Silva; galvenais treneris – Filipe Jorge Monteiro Almeida.