“FS Jelgava” parāda zobus pret “RFS” (FOTO, VIDEO)

“Tonybet” Virslīgas 13. kārtas spēlē futbola komanda “FS Jelgava” pirmajā puslaikā izvirzījās vadībā pret čempionāta līderiem “FC RFS”, bet veiksmes trūkuma dēļ to nesaglabāja un piekāpās ar rezultātu 1:2 (1:0; 0:2).

Pēc zaudējuma FK “Metta” jelgavnieku galvenais treneris Valērijs Redjko solīja, ka komanda negrasās padoties un ka veiks izmaiņas, lai panāktu rezultātu. Jau nākošajā spēlē šādas izmaiņas varēja manīt.

Pirmo reizi šajā Virslīgas sezonā vārtu sargāšana tika uzticēta Edgaram Andrejevam. Debiju sākumsastāvā piedzīvoja sešpadsmit gadu vecais aizsargs Mārcis Šusts. Ralfs Šitjakovs un Ralfs Maslovs palika uz rezervistu soliņa.

Jelgavnieki pirmo reizi šajā sezonā spēli uzsāka ar divu joslu aizsardzību no astoņiem spēlētājiem un diviem uzbrucējiem priekšā. Tāda taktika tika diktēta ar pretinieka pārspēku un arī mācību, kura tika gūta iepriekšējās spēlēs.

Jau pirmajā spēles minūtē “FC RFS” izdarīja bīstamu sitienu uz jelgavnieku vārtiem un šeit teicami nospēlēja vārtsargs Edgars Andrejevs, dodot papildus pārliecību komandas biedriem. Edgars spēles gaitā vēl vairākas reizes izglāba “FS Jelgava” no vārtu zaudēšanas par ko pēc spēles guva atzinīgus vārtus no rīdzinieku galvenā trenera Viktora Moroza.

Saturīga aizsardzība ļāva laukuma saimniekiem veidot ātrus pretuzbrukumus un vienā no tādiem uzbrucējs Oloko Ede nopelnīja iespēju izpildīt brīvsitienu tuvumā no rīdzinieku sodu laukuma. Neskatoties uz izveidoto pretinieku sieniņu, Oloko spēja precīzi raidīt bumbu vārtu labajā stūrī, izvirzot “FS Jelgava” spēles vadībā – 1:0.

“FC RFS” tāda situācija izsita ārā no sliedēm un tie mēģināja ātri atspēlēties, bet nespēja organizēt savus uzbrukumus. Pārtraukumā viņi savācās un otro puslaiku uzsāka ar totālu dominanci bumbas kontrolē.

Spēle aizsardzībā no “FS Jelgava” futbolistiem prasīja lielu spēku patēriņu, kurš mazināja koncentrācijas spējas. 58. minūtē rīdziniekiem izrauties caur aizsardzības valni un Dmitrijs Zelenkovs no soda laukuma labās malas ieraidīja bumbu Edgara Andrejeva sargātos vārtos, panākot rezultāta izlīdzināšanu – 1:1.

“FC RFS” turpināja savu spiedienu, kas 75. minūtē noveda pie tā, ka jelgavnieku aizsargs Armands Pētersons soda laukumā neatļauti kavēja pretinieku un tie ieguva iespēju sists 11 metru soda sitienu. Žiga Lipuščeks šo iespēju nepalaida garām un guva uzvaras vārtus – 1:2.

“FS Jelgava” galvenais treneris Valērijs Redjko pēc spēles atzina, ka šo spēli var vērtēt ar pluss zīmi, ņemot vērā pretinieka pārsvaru meistarībā. Pēc viņa vārdiem jelgavniekiem nedaudz pietrūka veiksmes atsevišķos elementos, ka arī nelielas kļūdas, kuras neļāva saglabāt iegūto vadību.

Šo svētdien “FS Jelgava” būs vēl viena iespēja “parādīt zobus”, bet jau pret Virslīgas otro spēcīgāko komandu – “Riga FC”. Spēle tiks aizvadīta Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā, kura dabīgo segumu augsti novērtēja “FC RFS” treneru korpuss.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (G), 9 Joseph Oloko Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons (11 Dāvis Mārcis Valmiers 77′), 30 Mārcis Šusts, 23 Gļebs Kļuškins, 41 Ikuto Gomi, 99 Rihards Bečers (70 Artūrs Janovskis 85′), 22 Valters Purs, 10 Agris Glaudāns, 28 Andris Deklavs (C) (8 Ralfs Šitjakovs 85′); rezervisti: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 4 Gļebs Kačanovs, 17 Andris Liepnieks, 14 Ādams Dreimanis, 21 Valters Laiviņš, 15 Kristers Pantelejevs; galvenais treneris: Valērijs Redjko.

“FC RFS”: 13 Jevgeņijs Nerugals (G), 21 Elvis Stuglis, 22 Darko Lemajič, 24 Mikaze Nagasawa (18 Dmitrijs Zelenkovs 42′), 27 Adam Markhiyev, 11 Roberts Savaļnieks, 26 Stefan Panič, 25 Petr Mares (8 Lasha Odisharia 90’+2′), 17 Alain Cedric Herve Kouadio, 43 Žiga Lipušček (C), 10 Emerson Santana Deocleciano; rezervisti: 1 Pāvels Šteinbors (G), 15 Rostand Ndjiki, 30 Haruna Rasid Njie, 70 Dragoljub Savic, 23 Herdi Prenga, 99 Gļebs Žaleiko, 7 Ismael Diomande; galvenais treneris: Viktors Morozs.