“FS Jelgava” pārspēj dominējošo “Audu” (VIDEO)

“Tonybet” Virslīgas 15. kārtas izbraukuma spēle futbola komanda “FS Jelģava” ar Oloko Ede vienīgiem gūtiem vārtiem pārspēju cīņā dominējošo FK “Audu” un pārtrauc piecu zaudējumu sēriju.

Jelgavnieku sākumsastāvā atgriezās vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs un Ralfs Maslovs. Minimālās izmaiņas saistītas gan ar īso rezervistu soliņu, gan ar spēles ieplānoto taktiku.

No pirmām spēles minūtēm “FS Jelgava” agresīvi iesaistījās cīņā, neļaujot nomināli spēcīgākam pretiniekam brīvi kontrolēt bumbu. No otras puses, FK “Auda” aktīvi darbojās bez bumbas, lai nepieļautu negaidītus pretuzbrukumus un izaicinot viesus uz kļūdām.

Laukuma saimniekiem izdevās piespiest jelgavniekus kļūdīties, bet no vārtu gūšanas vienā no momentiem tos kavēja vārtu pārliktnis, bet otrajā – vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs. Kad “FS Jelgava” parādījās iespējas aizskriet pretuzbrukumā, pussargs Ikuto Gomi tika neatļauti nogāzts no kājām un guva traumu. Japāņu pussargu no laukuma nonesa uz nestuvēm un viņa vietā uz laukuma nāca Ralfs Šitjakovs.

FK “Auda” futbolistiem izdevās iegūt pārsvaru bumbas kontrolē un tas savukārt deva viņiem vairākas iespējas sist uz vārtiem un vēl vienu reizi pārbaudīt jelgavnieku vārtu konstrukcijas stiprību. “FS Jelgava” atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem, kurus beigu fāzē nespēja pārvērst bīstamos sitienos uz vārtiem. Tādā stilā tika aizvadīts atlikušais laiks pirmajā puslaikā, bet bumbu vārtos ieraidīt neizdevās nevienam – 0:0.

Otrajā puslaikā komandas turpināja spēlēt līdzīgā stilā, vienīgais jelgavnieki centās vairāk pieturēt bumbu savā kontrolē. “Audas” futbolistiem bija vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas. Vārtu konstrukcija atkal divas reizes glāba “FS Jelgava” no vārtu zaudēšanas, ka arī vārtsargs Vjačeslavs Kudrjavcevs turpināja spēlēt labā līmenī.

Tuvojoties spēles izskaņa jelgavnieki veiksmīgāk sāka aktīvāk spēlēt bez bumbas. 5 minūtes līdz spēles beigām uz maiņu iznākušais Artūrs Janovskis kopā ar aizsargu Dilanu Maisu laukuma centrā atņēma pretiniekam bumbu. Tā tika piespēlēta Ralfam Šitjakovam, kurš to atdeva uz priekšu Oloko Ede. Nigērietis ātri nokļuva līdz soda laukumam, apspēlēja aizsargu un raidīja uzvaras bumbu “Audas” vārtos – 1:0.

Spēles pamatlaikam galvenais tiesnesis pielika klāt papildus 6 minūtes, kurās “FS Jelgava” izdevās savus vārtus neskartus, izcīnot uzvaru pēc piecu zaudējumu sērijas.

Komandu sastāvi

FK “Auda”: 12 Krišjānis Zviedris (G), 17 El Hadj Bakari Mane (22 Wilguens Paugain 72′), 10 Reginaldo Ramires de Oliveira Albertino, 15 Moussa Ouedraogo, 49 Bruno Miguel Costa Monteiro Tavares, 70 Mor Talla Gaye (82 Pablo Henrique Almeida Silva 79′), 6 Krišs Kārkliņš (5 Ivo Minkevičs 72′), 7 Matheus Dos Santos Clemente (77 Ousmane Camara 63′), 79 Pekegnon Ibrahim Kone, 14 Aleksejs Saveļjevs (C) (16 Lucas De Ramos Silveira 63′), 23 Iļja Korotkovs; rezervisti: 24 Niks Daniels Aleksandrovs (G), 21 Deniss Meļņiks, 71 Oskars Rubenis, 11 Oluwatimilehin Abiodun Ogunniyi; galvenais treneris: Filipe Jorge Monteiro Almeida.

“FS Jelgava”: 1 Vjačeslavs Kudrjavcevs (G), 9 Oloko Joseph Ede, 3 Dylan Georges-Francis Maes, 19 Armands Pētersons, 23 Gļebs Kļuškins, 41 Ikuto Gomi (8 Ralfs Šitjakovs 14′), 99 Rihards Bečers (70 Artūrs Janovskis 63′), 22 Valters Purs, 18 Ralfs Maslovs (4 Gļebs Kačanovs 63′), 10 Agris Glaudāns, 28 Andris Deklavs (C); rezervisti: 92 Edgars Andrejevs (G), 30 Mārcis Šusts, 17 Andris Liepnieks, 14 Ādams Dreimanis, 11 Dāvis Mārcis Valmiers; galvenais treneris: Valērijs Redjko.