“FS Jelgava” pārspēj “Riga FC” dublierus (VIDEO)

fs-jelgava

Jelgavas futbola komanda “FS Jelgava” 22. jūlijā savās mājās uzņēma Virslīgas komandas “Riga FC” dublierus – “Riga FC-2” un pieveica tos ar rezultātu 4:3 (2:1; 2:2). Jāpiemin, ka jelgavnieki šajā “Optibet” Nākotnes līgas spēlē divus vārtus ieraidīja savos vārtos.

Pirmo vārtu guvumu 10. spēles minūtē nokārtoja “FS Jelgava” uzbrucējs Mārcis Peilāns. Sākumā viņš pa labo laukuma pusi veica reidu līdz “Riga FC-2” soda laukumam un panāca stūra sitienu. Ralfa Šitjakova centrēto bumbu, rīdzinieku aizsargs izsita laukuma vidū, kur uz soda līnijas atradās Mārcis. Spēcīgs sitiens ar kreiso kāju vārtu tālajā stūrī atklāja spēles rezultātu – 1:0.

Spēles 16. minūtē uzbrucējs Vladislavs Žihs piespieda pretinieka aizsargu izsists bumbu aiz vārtu līnijas un pats devās izpildīt stūra sitienu. Vladislavs augsti raidīja bumbu uz vārtu tālāko stabu, kur elegantā lēciena aizsargs Dāvis Vējkrīgers raidīja to vārtu tīklā – 2:0.

Spēles 24. minūtē “FS Jelgava” aizsargi aizkavējās ar bumbas izspēli uz sava soda laukuma līnijas, kas “Riga FC-2” ukraiņu uzbrucējam Maksimam Parhomenko ļāva to pārtvert un nekavējoties raidīt vārtsarga Edgara Andrejeva sargātajos vārtos – 2:1.

Pēc pārtraukuma 57. minūtē ar elegantu vārtu guvumu atzīmējās “FS Jelgava” uzbrucējs Vladislavs Žihs. Viņš pārtvēra bumbu pēc neveiksmīgas “Riga FC-2” spēlētāju auta izspēles, ātri nokļuva līdz pretinieku soda laukumam un ieraidīja to tuvajā apakšējā stūrī pārsteidzot viesu vārtsargu Raivo Stūriņu – 3:1.

“Riga FC-2” spēlētāji steidzās atspēlēties un viņiem izdevās panākt, ka jelgavnieki ieraidīja bumbu savos vārtos. Pēc auta izspēles pie kreisā staba nokļuva viesu futbolists Gļebs Patika, kurš piespēlēja bumbu gar vārtu līniju ukrainim Maksimam Parhomenko. Jelgavnieks Ralfs Maslovs paspēja pie bumbas pirmais, bet tā atradās tik tuvu vārtiem, ka tai neatlika nekas cits, kā ielidot savos vārtos – 3:2.

Samazinot spēles rezultātu līdz minimumam, “Riga FC-2” steidza izlīdzināt spēles rezultātu. Francūzis Brice Tutu ar precīzu piespēli uz jelgavnieku soda laukuma kreiso malu izvirzīja Georgiju Sačkovu, kuram izdevās apspēlēt vārtsargu Edgaru Andrejevu. Tomēr pirms bumba nonāca līdz vārtu līnijai, pirmais pie tās piesteidza aizsargs Bruno Agnis Čākurs, kuram neizdevās to aizraidīt prom no saviem vārtiem – 3:3.

81. minūtē rīdzinieks Artūrs Gorodnickis savā soda laukumā nogāza “FS Jelgava” uzbrucēju Rihardu Bečeru un spēles galvenais tiesnesis Jevgenijs Keziks noteica 11 metru soda sitienu un viesu vārtiem. Soda sitienu tika uzticēts izpildīt Ralfam Šitjakovam, kurš nekļūdījās un guva uzvaras vārtus – 4:3.

“FS Jelgava” galvenais treneris Ervīns Pērkons pēcspēles intervijā atzina, ka pirms līderu spēles komanda izpētīja pretinieku un attiecīgi arī sagatavojās. Tikai pašu pielaistās kļūdas, spēli padarīja interesantāku. Bet kopumā spēle sanāca tāda, kādu to plānoja, neskatoties uz lielu karstumu.

“FS Jelgava” šī ir jau divpadsmitā uzvara pēc kārtas, kas ļauj viņiem stabili ieņemt pirmo vietu “Optibet” Nākotnes līgas turnīra tabulā. Uzbrucējs Mārcis Peilāns ar septiņiem gūtiem vārtiem atrodas līgas rezultatīvāko spēlētāju pieciniekā.

Pirmo turnīra apli jelgavnieki noslēgs ar spēli izbraukumā, tiekoties ar Virslīgas komandas “Valmiera FC” dublieriem – “Valmiera FC-2/VSS”. Valmieras futbolisti turnīra tabulā ieņem trešo vietu. Sezonas sākumā likās, ka tieši viņi būs jelgavnieku lielākie konkurenti, bet tad negaidīti piekāpās “Rēzekne” un “FK Tukums 2000/TSS-2” un zaudēja vienu pozīciju turnīra tabulā.

Sastāvi:

“FS Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (G), 28 Andris Deklavs (C), 2 Bruno Agnis Čākurs, 7 Vladislavs Žihs, 99 Rihards Bečers (25 Ričards Jirgensons 90’+2′),18 Ralfs Maslovs, 20 Ralfs Šitjakovs, 6 Dāvis Vējkrīgers, 4 Valērijs Redjko, 24 Kevins Cēsnieks, 8 Mārcis Peilāns. Rezervisti: 41 Rolfs Meiliņš (G), 21 Valters Laiviņš, 5 Jēkabs-Māris Šusts, 17 Kristers Pantelejevs, 27 Kristaps Ričards Sleņģis. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“Riga FC-2”: 1 Raivo Stūriņš (G), 8 Brice Tutu (Francija), 25 Maksym Parkhomenko (Ukraina), 9 Yevhen Stadnik (Ukraina) (27 Volodymyr Ivashevych 81′ (Ukraina)), 10 Dans Sirbu (5 Georgijs Sačkovs 63′), 11 Armans Muradjans (17 Gļebs Patika 46′), 14 Krišs Andersons, 19 Roberts Raivis Aršauskis (2 Vladislavs Mihailovs 63′), 4 Gļebs Kačanovs, 23 Deniss Silajevs-Kožurovs, 22 Artūrs Gorodnickis. Rezervisti: 12 Marks Rusiņš (G), 15 Edžus Samharadze, 13 Ronalds Gailītis. Galvenais treneris: Aleksejs Šarando.