“FS Jelgava” savās mājās izcīna pirmo uzvaru Virslīgā (FOTO, VIDEO)

Jelgavas futbola komanda “FS Jelgava” 17. martā aizvadīja pirmo mājas spēli “Optibet” Virslīgā, kurā ar rezultātu 2:1 (1:1; 1:0) viesus no “BFC Daugavpils”. Vārtus jelgavnieku labā guva Danila Patijčuks un Valērijs Redjko.

Virslīgas atgriešanās Jelgavā izraisīja plašu jelgavnieku interesi un tie piepildīja saimnieku mākslīgā laukuma tribīnes. Starp skatītiem bija daudz futbolistu radinieku un draugu. Iespējams lielā atbildība savu skatītāju priekšā nedaudz “izsita no sliedēm” jelgavniekus.

Jau sestajā spēles minūtē viņi ļāva daugavpiliešiem ātri pārvarēt aizsardzības līniju. Valerijs Lizunovs no kreisās malas atdeva piespēli gar vārtiem uz labo malu, kur viens pats atstāts Ramins Nasirli raidīja bumbu vārtsarga Raivo Stūriņa vārtos – 0:1.

“FS Jelgava” spēlētājiem steidzami nācās saņemties un sakārtot savu spēli, lai vājinātu viesu priekus un enerģijas uzplūdumu. 21. minūtē “BFC Daugavpils” soda laukumā viesu aizsargs ar kāju trāpīja pa galvu Danilam Patijčukam un viņš izpelnījās tiesības sist 11 metru soda sitienu.

Danila par prieku savai komandai un skatītājiem, izpildīja uzdevumu precīzi – 1:1. Līdz puslaika beigām komandu spēlētāji daudz cīnījās par bumbu laukuma vidū un neizmantoja savas iespējas mainīt spēles rezultātu.

Otrajā puslaikā cīņa turpinājās, jo uzvarēt gribēja abas. 59. minūtē “FS Jelgava” nopelnīja iespēju izpildīt stūra sitienu un to veica Ralfs Maslovs. Bumba tika aizsista uz vārtu tālāko malu, kur tai kāju pielika pieredzējušais Valērijs Redjko.

Kustība varbūt izskatījās nedaudz komiska, bet bumba uzlidoja gaisā pēc ballistiskās trajektorijas vārtu virzienā un pārlidoja pāri vārtsargam Vladislavam Kurakinam, kurš bija uzlecis gaisā diezgan augstu.

Neskatoties uz Kurakina centieniem, bumba ielidoja vārtus tīklā, izvirzot “FS Jelgava” spēles vadībā – 2:1.

Spēles turpinājumā jelgavnieki spēja nosargāt savu pirmo Virslīgas uzvaru un ar lielu prieku to arī nosvinēja.

Šobrīd Virslīgā ir izlases pauze un trešās kārtas spēli “FS Jelgava” aizvadīs tikai 01.aprīli, savās mājās uzņemot Rīgas “RFS” komandu.

“FS Jelgava” – “BFC Daugavpils” 2:1 (1:1; 1:0)

Vārtu guvēji: 6′ Ramin Nasirli (Lizunovs); 21′ Danila Patijčuks – 11 metru soda sitiens; 59′ Valērijs Redjko (Maslovs).

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Danila Patijčuks, Oskars Rubenis (75′ Jean Armel Mbassi Zambgala), Ralfs Šitjakovs (60′ Agris Glaudāns), Daniels Grauds (75′ Mārcis Peilāns), Ralfs Maslovs (68′ Rūdolfs Zeņģis), Kevins Cēsnieks, Andris Deklavs (C), Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko, Vadym Mashchenko; rezervisti – Kristers Gabriels Bite (G), Victor Uchechukwu Osuagwu, Valters Purs, Roberts Čevers; galvenais treneris – Ervīns Pērkons.

“BFC Daugavpils”: Vladislavs Kurakins (G), Kai Hatano (56′ Gļebs Žaleiko), Ramin Nasirli (63′ Ričards Žaldovskis), Valerijs Lizunovs, Jaroslav Harustak, Nazim Hasanzade (63′ Rainers Buks), Moses Salifu Bawa Zuure, Edgars Ivanovs, Dāvis Cucurs (83′ Milāns Tihonovičs), Valerijs Afanasjevs (C), Aleksejs Kudeļkins; rezervisti – Raimonds Pupels (G), Rinalds Aizups, Emīls Urbāns, Mareks Mikšto; galvenais treneris – Kirils Kurbatovs.

Galvenais tiesnesis: Kristaps Ratnieks.