“FS Jelgava” trīs uzvaru attālumā no Virslīgas

FS Jelgava komanda ģērbtuvē pēc uzvaras Saldū

Futbola komanda “FS Jelgava” sestdien 10. septembrī izbraukumā ar rezultātu 3:0 (1:0; 2:0) pieveica pretiniekus no “Leevon Saldus” un izcīnīja savu 16. uzvaru “Optibet” Nākotnes līgā. Jelgavnieki šajā spēlē startēja ar savā vēsturē jaunāko sastāvu ar vidējo spēlētāju vidējo vecumu 17,4 gadi.

Spēlē ar “Optibet” Nākotnes līgas turnīra tabulas pēdējās vietas īpašniekiem galvenais treneris Ervīns Pērkons izvēlējās uz laukuma sākuma sastāvā laist komandas jaunākos spēlētājus. Jauniešiem vienmēr par labu nāk spēles ar pieaugušiem, kurās viņi gūst gan pieredzi, gan pārliecību.

Pirmajā puslaikā trenera izvēle vainagojās ar lielisku panākumu. 33. minūtē pēc stūra sitiena izspēles, ar galvu vārtos bumbu raidīja sešpadsmit gadus vecais jelgavnieks Valters Purs, gūstot savus debijas vārtus – 1:0.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” treneris veica izmaiņas spēlētāju sastāvā, laižot uz laukuma pieredzes bagātākus spēlētājus, kas ļāva panākt pārliecinošu uzvaru. 73. minūtē vārtus guva Agris Glaudāns, bet 79. minūtē – Mārcis Peilāns, kurš šobrīd ir turnīra otrais labākais vārtu guvējs ar divpadsmit gūtiem vārtiem – 3:0.

Līdz turnīra beigām ir atlikušas astoņas spēles, kurās “FS Jelgava” nepieciešams izcīnīt trīs uzvaras, lai panāktu pirmo vietu “Optibet” Nākotnes līgā un nākamajā sezonā startētu Latvijas Virslīgā.

Nākamā spēle šajā turnīrā ir paredzēta 18. septembrī izbraukumā tiekoties ar “FK Dinamo Rīga”, bet pirms tam komanda 14. septembrī Budapeštā aizvadīs UEFA Jaunatnes līgas pirmās kārtas pirmo spēli ar Ungārijas komandu “MTK Budapest”.

“Saldus Leevon” – “FS Jelgava” – 0:3 (0:1; 0:2)

“Saldus Leevon”: Guntars Grablovskis (G), Robert Onochie Ukuta (Krišs Rožuleja 85′), Oluwatobiloba Ayomide Adebayo, Ralfs Burkāns, Eric Austin Friedlander (Oskars Osis 84′), Anrijs Tomass Kmetjuks, Mārtiņš Biders, Oskars Deaks (C), Kristers Buls, Toms Beņislavskis (Gints Freimanis 73′), Ričards Seļickis (Niks Ozols 80′). Rezervisti: Kaspars Ikstens (G). Galvenais treneris: Māris Landmanis.

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Valters Gaismiņš (Antons Aleksandrs Dresmanis 62′), Kevins Cēsnieks, Ralfs Šitjakovs (Andris Deklavs 79′), Rihards Bečers (Kristers Zuševics 73′), Kristaps Kļaviņš (Agris Glaudāns 62′), Ralfs Maslovs, Mārcis Peilāns, Dāvis Vējkrīgers (C), Valters Purs, Valters Laiviņš (Dāvis Mārcis Valmiers 62′). Rezervisti: Rolfs Meiliņš (G), Valērijs Redjko. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

Brīdinājumi: Ralfs Burkāns, Anrijs Tomass Kmetjuks – Rihards Bečers

Galvenais tiesnesis: Artis Ķēniņš