“FS Jelgava” vēl par vienu soli tuvāk čempionu titulam (FOTO)

Futbola komanda “FS Jelgava” savās mājās ar rezultātu 3:0 (1:0; 2:0) pieveica “Skanstes SK” futbolistus, aizvadot devīto pēc kārtas “Optibet” Nākotnes līgas spēli, kurā neielaida savos vārtos nevienu bumbu. Kaldināt ceļu uz čempionu titulu palīdzēja Kristera Pantelejeva, Rjotaro Nakano un Staņislava Pihocka gūtie vārti.

Patīkamos rudens apstākļos “FS Jelgava” mājas stadions atkal piepildījās ar futbolu mīlošiem jelgavniekiem, kuri nav redzējuši komandu kopš 21. augusta, jo visas pēdējās “Optibet” Nākotnes līgas spēles tika aizvadītas izbraukumos.

Kamēr skatītāji gaidīja spēles sākumu, Jelgavas futbolisti ierastajā nopietnā atmosfērā iesildījās pirms cīņas sākuma, neskatoties uz to, ka jau pagājušā nedēļā ieguva tiesības nākošajā sezonā spēlēt Virslīgā. “Mēs nevaram vienkārši atmest ar roku visam, ja ieguvām tiesības spēlēt Virslīgā. Viss ir jānoved līdz galam,” – tā komandas attieksmi komentēja vārtsargu treneris Andrejs Adamovičs.

“FS Jelgava” tiešām nedrīkst nolaist rokas, jo tuvākie sekotāji turnīra tabulā “Riga FC-2” teorētiski vēl var pretendēt uz Nākotnes līgas pirmās vietas iegūšanu. Jelgavnieki vienmēr nopietni attiecas pret katru spēli, neskatoties uz to kādā pozīciju ieņem tabulā. Arī šī spēle nebija izņēmums.

No pirmām spēles minūtēm kļuva skaidrs, ka “Skanstes SK” komanda ir sagatavojusies spēlēt aizsardzībā, saliekot spēlētājus tā, lai jelgavnieki nevarētu tikt klāt vārtiem. “FS Jelgava” futbolisti savukārt pilnībā kontrolējot bumbu, mēģināja izraustīt pretiniekus no viņu ieņemtajām pozīcijām.

Pieredzējušais “FS Jelgava” pussargs Rjotaro Nakano piecpadsmitajā minūtē atrada spraugu starp viesu spēlētājiem un caur labo malu nonāca pie soda laukuma, atdodot piespēli gar vārtiem.

Vārtu priekšā pie bumbas bija pirmais uzbrucējs Rihards Bečers, kurš gan to palaida sev garām. “Es dzirdēju, ka man aiz muguras pieprasa bumbu, tāpēc palaidu to tālāk,” – tā Rihards komentēja savu rīcību.

“FS Jelgava” pussargs Kristers Pantelejevsa

Viņam bija taisnība. Bumba nonāca uz vārtu kreiso malu, kur to vārtos ietrieca pussargs Kristers Pantelejevs un “Skanstes SK” vārtsargs Maikls Rūmanis bija bezspēcīgs šajā situācijā – 1:0.

Līdz pirmā puslaika beigām jelgavnieki turpināja kontrolēt bumbu, bet īsti tikt cauri viesu aizsardzības līnijām nespēja. Tikmēr “FS Jelgava” vārtsargs Raivo Stūriņš garlaikojās pie saviem vārtiem, jo nevienu sitienu no pretinieku puses tā arī nesagaidīja.

"FS Jelgava" vārtsargs Raivo Stūriņš

Otrajā puslaikā “Skanstes SK” spēlētāji acīmredzami no trenera saņēma rīkojumu iet uzbrukumā. Tas arī izskatījās loģisks solis, jo spēlējot aizsardzība atspēlēties nevarēs. Šeit jau puslaika sākumā nācās iesaistīties arī vārtsargam Raivo Stūriņam, kurš teicami tika ar visām situācijām galā.

Viesi, mēģinot iet uzbrukumā, atvēra vaļā ceļu uz saviem vārtiem un “FS Jelgava” nekavējās izmantot gūto iespēju. Par lielāku šķērsli vārtu gūšanai kļuva neprecizitāte sitienos uz vārtiem. Komandas galvenais treneris Ervīns Pērkons, lai atsvaidzinātu uzbrukumu laida uz laukuma Mārci Peilānu un Staņislavu Pihocki.

“FS Jelgava” uzbrukumi kļuva asāki un 72. minūtē no soda laukuma labās malas bumbu vārtu tālajā malā ieraidīja pieredzējušais pussargs Rjotaro Nakano – 2:0. Vārtu guvums bija pelnīta balva spēlējošam trenerim, kurš visas spēles laikā veidoja bīstamus uzbrukumus uz pretinieku vārtiem.

Aktīvs bija arī Staņislavs Pihockis, kurš no pirmām sekundēm uz laukuma rāvās pēc vārtu guvuma. Vajadzēja redzēt viņa nelaimīgo seju, kad pēc viņa sitiena, bumba atsitās pret vārtu stabu.

Staņislavs gan nemeta plinti krūmos un turpināja savus mēģinājumus, kuri vainagojās ar panākumu jau pamatlaikam pievienotā laika.

Ne pārāk estētiskā lēcienā, pēc Mārča Peilāna bumbas centrēšanas, viņš to dabūja iekša vārtu tīklā gūstot pirmos sezonas vārtus – 3:0.

Līdz “Optibet” Nākotnes līgas beigām ir atlikušas vēl četras spēles, un nākamo “FS Jelgava” aizvadīs 23. oktobrī Olaines pilsētas stadionā, tiekoties ar “AFA Olaine”. Jelgavnieki pilnīgi noteikti attieksies pret šo spēli, jo gūstot tajā uzvaru viņi varēs sev garantēt čempionu titulu.

“FS Jelgava” – “Skanstes SK” – 3:0 (1:0; 2:0)

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Agris Glaudāns, Dāvis Mārcis Valmiers (Kristaps Ričards Sleņģis 84′), Antons Aleksandrs Dresmanis, Nakano Ryotaro, Andris Deklavs (C), Kevins Cēsnieks, Ralfs Maslovs (Vladislavs Žihs 84′), Rihards Bečers (Staņislavs Pihockis 60′), Kristers Pantelejevs (Mārcis Peilāns 60′), Valērijs Redjko.  Rezervisti: Edgars Andrejevs (G), Valters Purs, Ralfs Šitjakovs. Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

“Skanstes SK”: Maikls Rūmanis (G), Markuss Grimze, Kristaps Strupišs, Ivans Smirnovs, Vadims Cvetkovs, Linards Liepiņš, Aleksejs Petrovs, Edgars Mičulis, Tomass Zants, Robins Stērninieks (Rainers Pētersons 25′, Klāvs Jēkabsons 74′), Toms Tiesnesis. Rezervisti: Kristers Bērziņš (G), Hugo Jesse, Valters Serafinovičs. Galvenais treneris: Jānis Goba.

Brīdinājumi: – Tomass Zants.

Galvenais tiesnesis: Ivars Caune.